Шницли во сусам сос

Едно е сигурно – ќе го обожавате ова фантастично јадење! Состојки: - 8 шницли - сол - бибер - 2 полни лажици

25.08.2017. Ливадџија

Домашен сос за секаков вид месо

Домашен сос повкусен од тартар, кечап, мајонез и сенф – ова е тајната: СОСТОЈКИ: - 70 гр мајонез - 100

22.08.2017. The Chef

Подгответе вкусно макало од црн патлиџан и кориандер

Состојки - 2 лажици маслиново масло - 1 парче лук испасирано - 4 лажици павлака - 4 парчиња црн патлиџан поголеми -

19.08.2017. The Chef

Запечен компир со маслинки

Потребни состојки: - 4 поголеми компири - 100 гр. маслинки - 2 домати - 1 дл сок од домати - две главици

15.08.2017. The Chef

Вкусни кифлички од кори

Состојки: - 4 јајца - 500 гр кори - 1 лажичка сол - 1 шолја кисела павлака - 1 шолја јогурт - 350

07.08.2017. The Chef

Чоколадна баклава

Состојки: - 1 лажичка цимет - 800 гр. шеќер - 600 гр. вода - 250 гр. путер несолен - 300 гр. чоколадо

05.08.2017. The Chef

Бисквит ролат со чоколаден пудинг

Состојки: - Бисквити (300 Грама) - Млеко (800 Милилитри) - Брашно (2 Супени лажици) - Нишесте (пченкарен скроб)(3 Супени лажици) - Шеќер

01.08.2017. The Chef

Крокети од компири со кашкавал

Состојки: - 500 гр компири - 1 јајце - 100 гр пченичен гриз - 2 лажици брашно - малку сол - 150 гр

29.07.2017. The Chef

Бидејќи летото е создадено за полнети пиперки

Совршен рецепт за полнети пиперки. Состојки: - Жолти пиперки - шолја ориз - мелено месо (идеално половина јагнешно, половина свињко), околу

25.07.2017. The Chef

Дупло полнети лиснати стапчиња со кашкавал и кулен!

Брзо се прават, а уште побрзо се јадат! Состојки: 500 гр лиснато тесто 1 јајце 250 гр кашкавал 200 гр кулен Начинот на

22.07.2017. Ливадџија

Вкусни ќофтиња во сос од јогурт

Состојки: - 500 гр мелено месо - 1 главица кромид - 4 чешниња лук - леб (мекиот дел) - малку млеко - 2

18.07.2017. The Chef

Вкусно пилешко со топено сирење и печурки

Состојки: - 4 парчиња бело месо - 4 лажици маст или маслиново масло - сол - бибер - 2 главици кромид - 200

15.07.2017. The Chef
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Mени