Чоколадни колачиња со карамела

Во средината на овие крцкави колачиња ве очекува слатко изненадување… Состојки: - 380 гр брашно - 230 гр омекнат путер -

11.07.2017. The Chef

Вкусно пилешко со пармезан

Состојки (за 4 лица): - 1/2 шолја лебни трошки - 1/2 шолја рендан пармезан - 4 помали парчиња пилешки гради

08.07.2017. The Chef

Реформ торта

Потребни состојки: - 12 јајца - 500гр шеќер - 300гр мелени ореви - 200гр чоколадо за готвење - 300гр путер Начин на подготовка: Ги

04.07.2017. The Chef

Грчки џем од слива

Состојки - 1 кг слива - 2 кисели јаболка - 1 кг шеќер - 1 лажичка цимет - 1 кесичка ванила - 2

01.07.2017. The Chef

Овошен џем – брза варијанта

Знам дека овошјето најдобро е да се конзумира свежо, но во лето го има на куп за

27.06.2017. Ливадџија

Вкусна крцкава пита со јаболка

Состојки: - 3 јаболка (се препорачува сорта Грејни Смит) - 1 лажичка цимет - 1 лажичка шеќер - малку сол - 2

24.06.2017. The Chef

Ќофтиња од грав

Состојки: - 250 гр грав - 1 пиперка - 1 компир - 1 главица кромид - 1 лукче - 3 лажици презла - 1

20.06.2017. The Chef

Еве како да подготвите брзи домашни панцероти

Состојки: - 2 чаши брашно - 1 чаша јогурт (или кисело млеко) - малку сол - 1 прашок за печиво - 1

17.06.2017. The Chef

Брза пита со тиквички и сирење

Состојки: - 2 поголеми тиквички - 200 мл кисела павлака - 200 грама сирење - 3 лажици презла - 4 лажици брашно -

13.06.2017. The Chef

Вкусна кекс торта со кафе

Состојки: - 250 гр маргарин - 6 јајца - 250 гр шеќер - 200 гр црно чоколадо за готвење - големо пакување

10.06.2017. The Chef

Тартар сос

Потребно: - 300гр мајонез - 3-4 рендани кисели краставички - 1 варена жолчка - 2 мали лажички бело вино - по желба

06.06.2017. The Chef

Печени палачинки со младо сирење

Состојки За палачинките: - 500 г екстра бело брашно од Жито Лукс - 3 дл млеко - 1 јајце - 1 лажица

03.06.2017. The Chef
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Mени