| 18.01.2018. ЗДРАВА ХРАНА

Интересен колач кој на прв поглед воопшто не изгледа поразличен од другите, но изненадувањето кое се крие внатре го прави идеален за Денот на вљубените.

Доколку сакате да го изненадите вашиот сакан или сакана со нешто навистина поразлично, овој рецепт ќе ви покаже како на едноставен начин да припремите вистинско слатко задоволство.

Потребни состојки:

 
 

За црвен колач:
– 175g путер (омекнат)
– 175g шеќер
– 3 јајца
– 1 лажичка екстракт од ванила
– 175g бело брашно
– 1 прашок за печиво
– малку сол
– црвена прехранбена боја

За чоколаден колач:
– 175g путер (омекнат)
– 175g шеќер
– 3 јајца
– 1 лажичка екстракт од ванила
– 175g бело брашно
– 1 прашок за печиво
– малку сол
– 170g темно чоколадо

Подготовка:

  
 

Постапката за правење на двата колачи е иста единственото нешто што се разликува е што во црвениот додавате црвена прехранбена боја, а во чоколадниот растопено чоколадо.

Прво се прави црвениот колач. Во поголем сад ставете го омекнатиот путер и шеќерот и мешајте со миксер додека смесата не се соедини. Потоа додадете го првото јајце и мешајте со миксерот. Откако јајцето ќе се соедини со путерот и шеќерот додадете го второто и повторете ја постапката. Исто и со третото јајце. На крајот додадете го екстрактот од ванила и убави измешајте.

Откако тестото ќе стане хомогено додадете го брашното и прашокот за печиво и малку сол. Со помош на шпатула убаво измешајте и додадете ја црвената прехранбена боја. Печете во калап измачкан со путер во рерна која претходно е загреана на 180 степени 40-45 минути или додека не забележите дека тортата е готова.

 
loading...
 

Додека црвената торта се излади подгответе ја чоколадната торта. Постапката е иста како за црвената со тоа што на крајот додавате топено чоколадо. Додека чоколадото се топи исечете ја црвената торта на прачиња од околу 1cm и со калап во форма на срце извадете по две срца од секое парче.

Кога чоколадото ќе се стопи додадете го во спремената смеса и убаво измешајте. Ставете една третина од чоколадната смеса во калап кој претходно сте го намачкале со путер и наредете ги црвените срца па врз нив турете го остатокот од чоколадната смеса. Печете во претходно загреана рерна на 180 степени 40-45 минути.

(0)

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
The Chef

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени