| 03.12.2017. ЗДРАВА ХРАНА

Ако сакате да изненадите некого со нешто што нема видено, ова е полн погодок – Црвени шпагети со црвено вино. Иако, вкусот можеби и нема да биде којзнае колку различен од обични, бели шпагети, сепак овде ќе ловите со визуелноста…

Состојки за 4 порции:

4 чаши вода
1 шише црвено вино (во рецептот користат каберне)
450 грама шпагети
2 лажици маслиново масло
4 тенко исечени чешниња лук
1 лажичка црвен пипер
2 лажици путер
1 чаша свежо рендан пармезан
1/2 чаша магдонос

 
 

(1)

  
 

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
The Chef

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени