| 24.12.2017. ПО СВЕТОТ

Постар пар се соочува со криминално гонење откако полицијата ги фатила со 27 килограми марихуана, за која што тврдат дека планирале да ја поделат како подароци за Божик за нивните роднини и пријатели.

Патрик (80) и Барбара (83) Жирон патувале од Калифорнија во Небраска, каде што полицијата ги сопрела и со помош на кучиња трагачи ја открила марихуаната во нивниот автомобил.

– Тие кажаа дека марихуаната им била за подароци за Божик, изјави портпаролот на полицијата Пол Врбка. Вредноста на марихуаната на пазарот изнесувала 300 илјади долари.

 
 

Патрик Жирон е обвинет за поседување на марихуана со намера за продавање и за немање доказ за платени даноци за марихуаната. Тој бил приведен, но брзо потоа пуштен од притвор.

Марихуаната се уште е забранета за продажба во Небраска и покрај неколкуте обиди на законодавците за легализација на истата во медицински цели.

(553)

  
 

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

 • Hема коментари
 • Hема коментари
  1. KAKO NEEEEEEEEE NE
   ( Анонимен 2017-12-26 02:34:31 )
   Ми се допаѓа(0) Не ми се допаѓа(0)
  HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
  Mени