| 11.01.2018. ЗДРАВА ХРАНА

Сега постои начин како сами дома да си направите вкусен и крцкав чипс кој не се пржи во масло како купечкиот, па затоа е и многу поздрав.

Се што ви треба е микробранова и 5 минути слободно време. Постапката е неверојатно лесна и едноставна: само исечкајте го компирот на тенки парченца и загрејте го во микробранова додека не стане крцкав. Ова е постапката чекот по чекор:

1. Пресечете го компирот на средина и со помош на ренде исечете тенки парчиња.

 
 

napravete-sami-vkusen-i-krckav-cips-za-samo-5-minuti-1.gif

2. Намачкајте маслиново масло врз чинија и наредете ги парчињата компир. Зачинете со сол и бибер.

napravete-sami-vkusen-i-krckav-cips-za-samo-5-minuti-2.gif

  
 

3. Печете ги 3-4 минути, оставете малку да се изладат и навалете!

(0)

 
loading...
 

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени