| 19.04.2018. ПО ДОМА

Сезоната на фустанчиња, здолништа, шорцеви, костими се капење е на прагот, а за да бидете задоволни со својот изглед особено во пределот на нозете, потребно е да го елиминирате целулитот доколку го имате.

Кофеинот е една од најделотворните состојки на бројните креми против целулит, па наместо парите да ги давате на разни креми, купете кесичка мелено кафе.

Потребно е:

 
 

– мелено кафе

-лажичка масло

Две лажици од меленото кафе измешајте го со маслиново масло или обично масло за бебиња, па смесата добро втријте ја и измасирајте на критичните делови.

  
 

За подобар резултат горниот дел од нозете може да го завиткате со фолија и да го оставите кафето да делува најмалку 15 минути.

(0)

 
loading...
 

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени