| 22.04.2018. ЕВОЛУЦИЈА

Сувото грозје содржи агринин, клучен нутриент за третман на еректилна дисфункција, а ги зголемува и шансите жената да затрудни.

Традицијата на користење на оваа магична напивка настанала во Индија, а ја консумирале младите за нивниот сексуален живот да биде побогат.

Тајната на напивката е сувото грозје кое содржи агринин, клучен нутриент за третман на еректилна дисфункција, а ги зголемува и шансите жената да затрудни, поточно квалитетот на спермата кај мажите. Освен тоа, ја зголемува и вкупната енергија.

 
 

Во оригиналниот индиски рецепт се става суво грозје, млеко и шафран, но постои уште една верзија за подготовка.

Добро измијте 30 грама суво грозје, па згответе во сад со 200 мл млеко.

Во почеток пијте ја оваа количина три пати дневно, а подоцна зголемете ја количината суво грозје на 50 грама.

  
 

(0)

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени