24.01.2018.Ливадџија
10.02.2018.Ливадџија
| 10.02.2018. ДЕШАВКИ

Date : 24.03.2018. - 24.03.2018.
Location : Македонија
Venue : Секаде
Start : 20:30
Price : Free

Приклучи ни се овој #EarthHourMK, и во сабота, 24 март во 20:30 часот, заеднички да ги исклучиме светилките и да бидеме дел од најголемото движење за спас на нашата планета и нејзината неверојатна природа!

Стартувајќи како симболичен настан во Сиднеј во далечната 2007 година, Часот на планетата Земја прерасна во најголемата светска еколошка акција која инспирира и обединува поединци, заедници, бизниси и организации во повеќе од 180 земји и територии ширум светот да преземат заедничка акција за домот кој сите го делиме! 💪🌎

Постигнавме многу неверојатни работи за нашата клима и биодиверзитет – а тоа ни докажа дека заедно, сè е можно 🙂

 
 

Овој #EarthHourMK, придружи ни се во патувањето, заблескај во еколошкиот мрак и покажи ни како ти, твоите пријатели и фамилија се поврзувате со планетата Земја! #Connect2Earth

Покажи ни ја твојата ❤ за нашата 🌎 и заеднички да ја направиме акцијата Часот на планетата Земја најголемата досега!

ВКЛУЧИ СЕ ВО АКЦИЈА И ИСКЛУЧИ ГИ СВЕТИЛКИТЕ НА 24 МАРТ ВО 20:30 ЧАСОТ!

  
 

www.earthhour.mk

(0)

 
loading...
 

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени