| 30.01.2018. ПО ДОМА

Овие четири хороскопски знаци ќе доживеат прeсвртница, но не смее да ги исплаши.

Бик

Луѓето во овој знак следниот месец ги чекаат пријатни ситуации. Биковите сакаат стабилност и рутина, а кога излегуваат од нив, тешко се прилагодуваат на новите околности.

 
 

Сепак, во февруари ги чекат големи новости, по што ќе стана уште поголеми и посилни. Ќе се пробијат низ промените кои целосно ќе ги исфрлат од колосек и ќе бидат поинакви од онаа што се навикнати.

Девица 

Кај Девиците ќе има значајна промена на нивната личност што позитивно ќе влијание врз нивниот живот. Луѓето што се родени во овој знак се склони кон преголема контрола на сè, и затоа постојано се под голем притисок.

  
 

Следниот месец ќе се сфатат дека тоа ќе им одзема премногу време и енергија и дека нивниот живот ќе биде многу побогат ако се опуштат и дозволат некои работи да се одвиваат поинаку од планираното – зашто тоа може да биде и добро. Конечно ќе се ослободат од некои несигурности кои ги мачат.

Јарец

Причина за страв поради промена не треба да имаат лица родени во овој знак, иако ќе се најдат на непознат терен за љубовта и кариерата. Времето пред нив носи одредени ризици што ќе ги прифатат, а тоа ќе биде одлично.

 
loading...
 

Кога ќе се оддалечат од својата зона на комфорот, ќе најдат многу можности за раст и развој во сите насоки – љубовен, деловен, духовен. Во следниот месец ќе се отворат срцата на другите луѓе и нема да бидат толку изолирани – и токму тоа ќе им донесе среќа.

Риби

Лицата родени во знакот на  Риби можеби веќе насетуваат големи промени, бидејќи ја слушаат својата интуиција, и веројатно веќе се подготвени за тоа. Тие веруваат во својата сила волја и храброст, и тоа најчесто се исплати.

Ќе се ослободат од некои стравови и ќе се  борат со сите сили за она што го сакаат во животот и повеќе нема да дозволат  да бидат искористувани

(0)

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени