| 10.02.2018. ЕВОЛУЦИЈА

Во бањата Свети Мартин на северот на Хрватска наскоро ќе биде отворен првиот „Канабио центар“ каде при лечењето ќе се користи медицински канабис, пишува Klix.ba

Терапијата со медицински канабис ќе биде наменета за хронично болните и ќе трае три седмици, додека на останатите гости на бањата ќе им биде достапна од април.

Оваа терапија ќе чини околу 400 евра на ден, но и покрај високата цена постои интерес за ваквиот вид на третман. Во центарот велат дека веќе ги очекуваат првите гости од Европа, Америка и од арапските земји.

 
 

(0)

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени