30.04.2018.Ливадџија
20.04.2018.Ливадџија
13.04.2018.Ливадџија
| 11.05.2018. ДЕШАВКИ

Date : 13.05.2018. - 13.05.2018.
Location : Скопје
Venue : Градски парк
Start : 17:00
Price : Free

По повод интернационалниот ден на нашиот омилен намаз, тимот на Хербивор организира хумус пикник во парк.

Секој кој ќе присуствува пожелно е да донесе хумус (свој домашен и уникатен, или од продавница ако не сте по правењето), или тортиљи, тортиља чипс, зеленчук и други грицки без кои хумусот не би бил тоа што е.

Целта е сите заедно да придонесеме кон еден забавен пикник исполнет со добра храна и одлична атмосфера за совршено да го одбележиме овој важен ден!

 
 

Напомена: Ве замолуваме на овој пикник да не носите никакви производи од животинско потекло, како и пластика за еднократна употреба.

Се гледаме!

(0)

  
 

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени