| 14.11.2017. ЗДРАВА ХРАНА

Потребно:

– малку црн пипер
– малку сол
– малку оригано
– 1 лажица масло
– малку магдонос
– 2 главица кромид
– 300 грама домат
– 300 грама грав
– 1 лажичка шекер

Подготовка:

 
 

Киснете го гравот два часа. Потоа исцедете го и налијте со вода па сварете. Исцедете го.

На масло прпржете го крупно исецканиот кромид, додадете ги сецканите домати, шеќерот, ориганото, солта и црн пипер.

Сè варете околу 20 минути на ниска температура. Додадете го гравот, оставете уште малку да се вари, па богато посипете со сецкан магдонос.

  
 

Крв да ви се стори!

(57)

 
loading...
 

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
The Chef
23.11.2017. Ливадџија
22.11.2017. Ливадџија
23.11.2017. Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени