| 26.04.2018. ПО ДОМА

Со овој едноставен трик за неколку минути ќе ги исчистите патиките и повторно ќе бидат блескави како нови.

Иако може да ги исперете патиките во машина за перење или рачно, белата гума може да пожолти или на неа да останат траги и дамки.

За да го вратите сјајот на белите патики и белата гума на патиките потребно ви е сода бикарбона, вода и малку оцет.

 
 

Прво помешајте ги водата и оцетот во ист размер, а потоа додадете сода бикарбона додека не добиете густа смеса.

Нанесете ја пастата на гумата и исчистете со четкичка. Кога ќе завршите, потопете ги патиките во топла вода, потоа исплакнете ги и оставете ги да се сушат на топол воздух, но не директно изложени на сонце.

(0)

  
 

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени