| 15.08.2017. ЕВОЛУЦИЈА

Екипа сексолози од Вашингтон составила список со основните признаци, кои покажуваат дека итно имате потреба од секс.

На прво место тоа е лошото расположение и чуството дека се околу вас е ужасно досадно. Според сексолозите сексот придонесува за еден поинаков поглед на светот – како едно подобро и посреќно место. Расположението и сексот се неразделно поврзани, па како последица, квалитетниот и редовен секс не прави да бидеме среќни и задоволни од животот.

Ако постојано чувствувате болка, дали во главата или на некое друго место…право во кревет, советуваат експертите. Окситоцинот кој се ослободува по време на секс е најдобриот природен аналгетик.

 
 

За дамите најдобрата причина е топењето на килограмите. Сексот го забрзува пулсот до 150 отчукувања во минута. Еден полов акт согорува исто онолку калории како 15 минутно трчање со брзо темпо. Тоа значи дека ако секојдневно имате секс по 30 минути ќе загубите половина килограм за една седмица.

Мислам дека ова се сосема доволно причини за да бидете поактивни во сексот!

(478)

  
 

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија
Livada.mk е концепт на портал/блог каде сите поединци или организации може да објавуваат свои колумни, анализи, отворени писма, искуства, патеписи, хроники, поезија, раскази, рецепти, да објават некој настан во најава или некое свое аматерско или професионално видео. Ги очекуваме вашите материјали преку овој линк за да ги објавиме.
22.11.2017. Ливадџија
23.11.2017. Ливадџија
21.11.2017. The Chef

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени