| 15.11.2017. ПО ДОМА

Понекогаш нашите деца не се ангели и се ни се чини дека никогаш не ја пропуштаат можноста да ни покажат кој е газда во куќата. Сепак, вреди да запомниме дека и ние се ги правеле истите глупости на нивна возраст и да не се налутиме или да ги искараме.

Подолу, собравме доволно докази дека гледањето на мали деца е многу тешка работа, но исто така и многу забавна!

 

 
 

Кога малата ќе прејде на темната страна од “Силата“…

Кога ќе се научат на првото мајагери!

 

  
 

Малку повеќе маскара одколку што е потребно…

 
loading...
 

Битно нека чита…

Кога нема да им чуете глас подолго од 10 минути, најверојатно ќе ги најдете вакви…

Затоа купивте 10.000 плишани мечиња, за да заспива со теглата од кафе…

Ден девети. Сеуште мислат дека сум мачка…

Кога буквално ќе ви се качи на глава…

Кога ќе отидете на шопинг во пеколот…

Колку убав ден за егзорцизам…

Кога ќе му дадете да проба кафе за прв пат.

Вака изгледа она кога имаш многу долги нозе…

Кога уживаат да пробаат нешто ново за прв пат…

Кога попот во црква ќе потфрли да го пренесе словото…

Кога детето ќе стане професионалец во криенка…

Колку ли ќе ви недостигаат тие вечери по рестораните?

И би, магионичар!

(193)

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија
05.12.2017. The Chef
04.12.2017. Ливадџија
06.12.2017. Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени