| 23.11.2017. ПО ДОМА

Ставањето на трајни тетоважи на вашето тело е голема одговорност и треба тоа да го сфатите пред некој да дојде и ве унакази доживотно. Но изгледа дека некои луѓе навистина не се грижат за тоа каде и кој ќе им стави некоја тетоважа, а судејќи според неколкуте примери на добар дел од нив им треба и лектор да им прави друштво додека се тетовираат, јер некој не одел на часови по англиски. И секоја идеа што ќе ви дојде на памет за да ја тетовирате, пробајте ја прво пред широка публика на интернет и видете каков фидбек ќе добиете. Нема никого да воодушевите ако ги изненадите со ваква некоја ш’кљ тетоважа.

Ако ви се гледаат добри, интересни тетоважи од страна на градите, клик тука. Ако ви се гледаат добри минијатурни тетоважи клик тука. А ако сакате да ве болат очите од некои лоши тетоважи, повелете скролнете надоле и видете слики од оние кои потфрлиле мизерно кога ставале тетоважа. Изгледајте до крај машки и никогаш не ги правите овие грешки во вашиот живот. Последната слика има и многу добар совет.

Да почнеме…

 
 

 

1. Само што си истетовирал 40 годишно бебе…

  
 

 

2. Можел барем анатомски да им го погоди местото…

 
loading...
 

 

3. До крајот на животот ќе барате одговор на прашањето што го поставува оваа тетоважа…

 

4. Самурај ли е, домаќинка ли е?

 

5. Може да имате кошмари откако ќе го видите ова!

 

6. Знаењето е моќ. Навистина е моќ!

 

7. Кога дечкото што те тетовира ќе те сфати буквално…

 

8. Засекогаш ќе памети што јадел тој ден во МекДоналдс

 

9. Шварци како класика за тетоважа

 

10. Паметно би му било да не оди во некои будистички земји со тоа на стомакот

 

11. Ова е некој фан на Мајли Сајрус или хејтер ?

 

12. Очигледно дека си многу кул за во скул…

 

13. Уметникот пијан бил или што е работава со толкавата несреќа што ја носиш на грб?

 

14. Аладин игра рагби можеби?

 

15. Сирената се јави и рече дека не е среќна…

 

16. Апсолутно ниш о!

 

17. Зомби џуџе?

 

18. Зошто бе девојко, зошто?

 

19. Шахист полн со ентузијазам?

 

20. Се надеваме дека може ова да се покрие некако и да се замаскира…

 

21. Ни падна жал за Бренда…

 

22. Барем ги погодила буквите…

 

23. Пикачу не е импресиониран од ова…

 

24. Ах, кога би можел само да ги соблече…

 

25. Добар совет! Секогаш планирајте однапре…

 

Споделете ако ви се допадна овој пост!

 

 

(3)

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени