| 04.12.2017. ДЕШАВКИ

Date : 09.12.2017. - 09.12.2017.
Location : Скопје
Venue : МКЦ
Start : 19:30
Price : 100 мкд

Со ЛУЗЕР ФЕСТ – еден од нам омилените настани, НА 9-ти ДЕКЕМВРИ годинава имаме чест да го затвориме обемниот 10-дневен концертен календар на Таксират 2017! Финалистите кои ќе настапат на „Лузер Фест“ се веќе одбрани, а заедно со публиката и жирито можеме да ги започнеме кондиционите подготовки за целовечерниот настан на кој ќе го одбереме победникот кој ќе си снима албум!

Финалисти на ЛУЗЕР ФЕСТ 2017 (по азбучен ред) се:
Bona DeaConspiracy, DARK SKY, Kain/КаинMan In a SuitSybil иTRIGGERED.mk!

Со овие имиња првиот круг на „Лузер Фест“ се затвори, a за финалето ве повикуваме да ги поддржите младите демо бендови на лице место и заедно да ја освежиме сцената со нови сили!

 
 

(0)

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени