02.04.2018.Ливадџија
06.04.2018.Ливадџија
| 09.04.2018. ДЕШАВКИ

Date : 13.04.2018. - 14.04.2018.
Location : Скопје
Venue : Public Room
Start : 22:00
Price : Free

Ретро петок во Јавна Соба.
Патуваме низ декадите со македонски хитови… 😀

Јавна Соба продолжува со серијата на македонски шлагери, која започна на 23ти февруари, а ќе продолжи секој петок.
Ве очекуваме на концерт каде ќе се изведуваат некои од најубавите македонски поп хитови во периодот од времето на Шпато до денес, кои ќе ви овозможат едно пријатно патување низ времето, сеќавањата и ќе ве потсетат на различните трендови на култура низ декадите.

Ретро Рингтонс е состав од младата генерација музичари од земјава, кои со сигурност ќе додадат и капка од современиот пристап кон музичката уметност на денешницата.

 
 

Бендот го сочинуваат:
Дина Јовановска – вокал
Симон Пеоски – гитара/вокал
Неврус Бајрам – гитара/вокал
Дарко Фотиновски – бас
Кристијан Лафазановски – тапани

Ве очекуваме на концерт во нашата концертна хала Cosy Room.

***
Влезот е #СЛОБОДЕН

  
 

***
За резервации на барска маса јавете се на 078 250 554

(0)

 
loading...
 

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени