| 27.04.2018. ПО ДОМА

Ви откриваме рецепт за револуционерен наптиок, кој благодарение на основната состојка – сода бикарбона веќе за две недели го забрзува метаболизмот и поттикнува топење на маснотиите од критичните делови.

Ако сакате брзо да се ослободите од вишокот на килограми пробајте го овој напиток, кој е многу едноставен за правење.

Луѓето кои го пробале велат дека со негова помош може да се отстранат до 80 отсто од салото на стомакот и страничните позиции за само две недели, а единствен услов е да го консумирате на празен стомак – најдобро е да се пие наутро помеѓу 6 и 7 часот.

 
 

Потребни состојки:
– Лажичка сода бикарбона
– Две лажички сок од лимон
– Лажичка органски мед
– 200 милилитри топла вода

Подготовката е многу едноставна. Сите состојки ставете ги во 200 милилитри вода и добро измешајте.

Напомена: Пред да се одлучите да го користите овој напиток за слабеење проверете дали имате проблеми со гастроинтестиналниот тракт.

  
 

(0)

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени