| 08.11.2017. ПО ДОМА

Видете, јасно ни е дека не можеме секогаш да изгледаме како само што сме тргнале на црвениот тепих на доделувањето на Оскарите. Тоа едноставно не е можно! Сите сме само смртници со определен буџет. Арно ама, има мода, а потоа има и… добро, има екстравагантен и единствен личен стил.

Еве некои луѓе на кои им треба малку совет да речеме.

1. Ајде да ја започнеме оваа статија со добрата стара дебата: “да” или “не” на чорапи и сандали?

 
 

2. Полоша варијанта од чорапи и сандали, е различни чорапи во апостолки. Ишшшш…

  
 

3. Пола фармерки: совршени панталони за кога не знаете дали ќе биде ладно или топло надвор. Башка и на пола цена…

4. Покажете го расцепот кон светот како водоводџија испод чешма.

 
loading...
 

5. Ако некогаш сте сакале да се птосетите како било да се носи пелени, сега можете со овие дводелни фармерки.

6. Не дека може ова да влезе во категоријата на мода, ама фротирка со суратот на Николас Кејџ е одличен избор за наметка.

7. Многу еднобојно не е единствениот проблем на сликава.

8. Настрана фризурата, али џемперов да вришти толку? Ало, не можам да те слушнам од џемперов, кажи што е?

9. Кога бабата што плете ќе се заборави…

10. Споено, бидејќи да ги облакаш и панталоните и патиките одвоено ви одзима многу време!

11. Ааааавввв, ова треба да биде некоја камуфлажа за во детски базен со топчиња или нешто слично…

12. Кога немаш место во домот за елката, направи се ти во елка!

13. Во одреден момент, ќе мораме да ги оставиме фармерките какви што се, да не ја тупиме многу…

На крајот, вашиот личен стил е ваш. Никој не може да го допре, и можете да носите што сакате, бидејќи тоа е ~ мода. ~

(120)

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија
05.12.2017. The Chef
04.12.2017. Ливадџија
06.12.2017. Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени