| 12.01.2018. ПО ДОМА

Кои четири знаци во зодијакот имаат најмногу страст? Можеби некој знак кој се наоѓа на оваа листа целосно ќе ве изненади!

Лав

Лавовите се страсни во нивните односи и со нивните идеи. Тие мора да имаат сѐ најдобро, а дури и нивниот партнер мора да биде најдобар, па затоа и би го заобиколиле целиот свет за да се чувствувате важно, само со цел да бидете со нив. Личностите родени во знакот Лав сакаат со голема страст и ентузијазам, а ве оставаат во постојана потреба и желба за поголема доза. Тие се топли и верни, но кога станува збор за нивните потреби, може да станат доминантни и да имаат големи барања. Ако сакате личност родена во знакот Лав, тоа ве става во потчинета положба во секој момент. Повеќето Лавови исто така се и големи авантуристи. Доколку сакате подолго да задржите личност родена во знакот Лав, овозможете ѝ да презема водство, па така нема да бидете разочарани.

 
 

Шкорпија

Шкорпијата е огнен знак, но сепак, таа е воден, а тоа воопшто не изненадува, затоа што со неа или ќе потонете или ќе пливате.

Риби

  
 

Рибите се многу срамежливи. Тие сакаат да знаат дека се љубени и посакувани. Личностите родени во овој знак би сонувале за љубов со вас, наместо истата да ви ја покажат. Рибите се полни со страст за насочување на своите страсти, тие се во состојба да ги изразат своите чувства на опиплив начин. Повеќето Риби љубат длабоко, но многу од нив не се сосема уверени дека се вредни за љубов.

Вага

Вагите се прекрасни суштества кои бараат рамнотежа. Тие сакаат да даваат, но поради нивната дипломатска природа, очекуваат и нешто за возврат. Вагите се страсни во љубовта, но не на агресивен начин. Љубовта со нив вклучува шетање по плажа, вечерање со свеќи, убави подароци и средби полни со флерт кои ја хранат нивната потреба за романтика и поврзување со другите. Ако сакате да имате мирен и полн со љубов, но не премногу експресивен однос, тогаш Вагата е знак за вас.

 
loading...
 

(0)

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени