| 27.01.2018. ПО СВЕТОТ

Ако сте љубители на добри мапи, тогаш сигурно поминувате многу време на Редит. Креативноста на корисниците на оваа мрежа е неверојатна кога станува збор за мапи, и тие имаат создадено дел од најневеројатните парчиња картографија на Интернетот. Па, ако сакате да дознаете каде (наводно) живеат најубавите луѓе во Европа, тогаш погледнете го нивното најинтересно дело.

Имајте на ум дека станува збор за многу мала „студија“, што не е научно поддржана, но сепак интересно е да се погледнат дефинициите за убавина на луѓето ширум светот (поточно, на корисниците на Редит). Исто така, ако планирате летово да патувате во Европа, тогаш имаме одлична препорака за вас – посетете ја Шведска и дознајте дали оваа мапа е точна или не.

Според резултатите, Шведска доминира на мапата за убавина, со 518 гласа. Од друга страна, Македонија е на самото дно, со неверојатни 0 гласа! Најверојатно никој од гласачите не видел македонско девојче досега! Во секој случај, станува збор само за забава, па не верувајте во овие резултати, бидејќи како што веќе спомнавме, мапата е создадена од Редит. Сепак, тоа нема да нè спречи да ја истражиме Шведска во блиска иднина…

 
 

(0)

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија
25.01.2018. The Chef
24.01.2018. Ливадџија
26.01.2018. Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени