| 03.11.2017. ЗДРАВА ХРАНА

Потребни состојки:

– половина шолја млеко
– 200 грама кремсир
– половина шолја изрендано моцарела сирење
– половина шолја пармезан

Ставете ги во метален сад на оган овие состојки, и мешајте додека не се стопат и соединат. Потоа прелиете ги со доматен сос, исрендајте уште малку кашкавал и распоредете го куленот. Ставете го садот во рерна 15 минути на 230 степени. Послужете го заедно со крекери, чипс, двопек, или домашно потпечени кришки леб.

 
 

(189)

  
 

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
The Chef

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени