| 02.03.2018. ПО ДОМА

Ако пушите цигари веќе неколку години, вашите белите дробови сигурно во голема мерка се оштетени поради отровот кој со текот на времето се собира. Затоа важно е од време на време да ги исчистите.

Благодарение на комбинацијата од куркума, ѓумбир и лук, храна која ослободува токсини од телото, овој пијалак се покажа како многу ефикасен во чистењето на белите дробови.

Во продолжение ви откриваме како да го подготвите во удобноста на својот дом.

 
 

Состојки:
– Литар вода
– Две лажици куркума
– 400 грама шеќер
– Корен ѓумбир
– 400 грама бел лук

Подготовка:
Во сад ставете вода и шеќер и ставете го на оган се додека не зоврие. Кога ќе зоврие, додадете ги куркумата, ѓумбирот и лукот. Измешајте ги состојките, тргнете од оган и почекајте да се олади.

Напомена:
Подготвениот пијалак чувајте го цело време во фрижидер. Смесата треба да ја земате два пати на ден, најидеално би било две лажици наутро на празен стомак и навечер пред спиење.

  
 

(0)

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени