| 17.12.2017. ЗДРАВА ХРАНА

Кога мислите дека италијанската паста не може да биде повкусна, додадете сос од домати, моцарела или пармезан и малку месо и потпечете, резултатот ќе ве ве маѓепса.

Тортелините се паста во форма на прстен која потекнува од северниот дел на Италија, односно Болоња и Модена, и ако мислевте дека зборот „тортелини“ потекнува од зборот „торта“ целосно сте биле во право.

Овој рецепт ќе ве натера да ги засакате тортелините и тие да станат чест оброк на вашето мени.

 
 

Состојки:

– 2 лажици масло за јадење
– 1 кромид, исечкан
– 3 чешниња лук
– 450g говедско мелено месо
– 125ml црвено вино
– 2 лажици доматно пире
– 30g мелени домати
– малку оригано
– сол, буковец
– 800g тортелини
– моцарела, пармезан

Начин на подготовка:

  
 

1. На загреано масло пропржете го кромидот и лукот и додадете го говедското месо.
2. Откако добро ќе се пропржи додадете ја пастата од домати и црвеното вино.
3. Динстајте некое време па додадете ги мелените домати, ориганото, буковецот и сол.
4. Садот за печење намачкајте го со масло и истурете ги претходно сварените тортелини. Врз тортелините истурете ја готовата смеса и убаво измешајте. Посипете со моцарела и пармезан.
5. Покријте го садот со алуминиумска фолија и печете 25 минути на температура од 350 степени. Декорирајте со босилек.

Крв да ви се стори!

(0)

 
loading...
 

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
The Chef

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени