| 30.10.2017. ЗДРАВА ХРАНА

Толку едноставно, а толку вкусно.

Состојки
– 1-2 страка праз
– 1 тегла печурки или 500 гр свежи
– 400-500 гр павлака
– сол, бибер, зачини по желба

Печурките ако се маринирани исцедете ги и оставете ги во вода 2-3 мин, потоа исцедете ги. Доколку користите свежи печурки, исецкајте ги и пропржете ги.

 
 

Празот исецкајте го на многу многу ситни коцкички.

Измешајте ги сите состојки.

Крв да ви се стори!

  
 

(1673)

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени