| 06.04.2018. ПО СВЕТОТ

Престолонаследникот на Саудиска Арабија Мохамед бин Салман уште еднаш потврди дека не прашува за цена. Тој и неговата придружба резервирале цел хотел со пет ѕвезди „Four seasons“ во Лос Анџелес, каде ќе престојуваат три ноќи.

Собите во овој хотел чинат околу 625 долари за ноќ, а вкупно ги има 285. Претседателските апартмани можат да чинат и 10.000 долари за ноќевање.

Она што е најинтересно, самиот престолонаследник нема да престојува во хотелот, туку ќе биде во приватна резиденција, така што хотелот е за неговата придружба и истакнатите гости.

 
 

Ова е прво патување на принцот во Лос Анџелес, и тоа неколку месеци откако Саудиска Арабија потврди дека ќе ја укине 35-годишната забрана за кино.

Салман допатувал во Лос Анџелес како би разговарал со големите продукциски куќи. Принцот е заинтересиран за нови индустрии како забава, со цел земјата да не се потпира само на арапскиот главен извор на заработка – нафтата.

(0)

  
 

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени