| 20.11.2017. ДОКУМЕНТАРКА

Во последнава година Северна Кореа редовно лансира и тестира разни проектили, но вистинската намера им е да испратат порака – Северна Кореа е наоружана и опасна! Имаат демонстрирано проектили кои можат да ги уништат Сеул и Токио, да ги погодат американските воени бази низ Пацификот, а сега имаат и една која може да стигне до Алјаска…

(140)

 
 
Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени