| 11.02.2018. ТАБЛА

Фирмата КЕНДИ дооел – Скопје која повеќе од 16 год. опстојува на македонскиот пазар има потреба од сметководител.

Потребни Квалификации:
• Завршен Економски факултет
• Одлично познавање на говорен и пишан англиски јазик
• Одлично познавање на MS Office
• Поседување на возачка дозвола од Б категорија

Искуство:
• Претходно работно искуство на позицијата сметководител, ќе се сметаат за предност

 
 

Краток опис на работните задачи:
• Води сметководствена материјално-финансова евиденција
• Изготвува периодични извештаи за тековните трошоци
• Усогласување на салда со деловни партнери
• Следење на промена на законски регулативи

Плата: 18000

Кенди дооел ви нуди позитивна, динамична и стимулативна средина за работа, можности за напредување и докажување. Одличен финансиски пакет во зависност од залагањето и посветеноста

  
 

Заинтересираните кандидати може да достават кратка биографија (CV) на следниот е-маил: [email protected] најдоцна до 15.02.2018 год.

Контакт:
Кенди дооел Скопје
Ул.Боро Тодоровиќ 1 бр.2
1000 Скопје

(244)

 
loading...
 

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

 • Hема коментари
 • Hема коментари
  1. Vo meguvreme da vari kafe, mie sadovi , potvrduva se sto ke kaze pretpostaveniot ... A i sekako Da bide blagodarna za 18000 ponudeni plata zosto oni imaat 1km dolg spisok na drugi sto cekaat 😤
   ( Smetkovoditel 2018-02-12 17:01:34 )
   Ми се допаѓа(0) Не ми се допаѓа(0)
  HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
  Mени