| 10.01.2018. ДЕШАВКИ

Date : 21.01.2018. - 21.01.2018.
Location : Скопје
Venue : МОБ
Start : 12:00
Price : 200 мкд

21.01.2018 / 12.00ч.
СНЕЖАНА И СЕДУМТЕ ЏУЏИЊА
Балет за деца од Богдан Павловски

Режија, кореографија и инсценација: Витолд Борковски
Либрето: В.Борковски и С.Петровски
(според приказната на браќата Грим)

ЕКСКЛУЗИВНО!!!
За првпат во улогата на Снежана настапува Стефанија Гаштарска студентка на престижната балетска академија Бољшој од Москва.

 
 

Билетарница на МОБ: 02 3118-451
онлајн: www.mob.mk

(0)

  
 

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени