| 05.04.2018. ПО СВЕТОТ

Густав Магнар Вико има 24 години, а неговото богатство се проценува на 1,9 милијарди долари.

Роден е во Норвешка и таму живее. Неговиот татко му оставил половина од фабриката која се занимава со обработка на риби и конзервирање, а тој преку неа успеал да направи неверојатни пари за само неколку години.

Густав сака да троши и ужива во раскошниот живот, а неговиот Инстаграм профил служи како сведоштво за тоа. Тој на социјалната мрежа обожува да поставува фотографии и видеа од своите авантури и од своите скапоцени играчки, нешто слично како Ден Билзеријан и Кендимен.

 
 

Младиот милијардер планира да основа технолошка компанија преку која ќе вложува во најмодерните геџети и уреди и вели дека ќе проба да создаде норвешки бренд кој ќе им парира на компаниите како што се Apple и Samsung.

(0)

  
 

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија
03.04.2018. The Chef
02.04.2018. Ливадџија
04.04.2018. Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени