| 11.12.2017. ДОКУМЕНТАРКА

Во мај 2016, ОН го објавија својот годишен извештај за среќата на жителите од сите држави според квалитетот на животот. Можеби изненадувачки Исланд беше рангиран на високото 3-то место на оваа листа и покрај неговата условно речено изолација, екстремното време и долгите темни зими… Па, каков е навистина животот на Исланд и зошто исланѓаните се толку среќни? Погледнете го ова кратко видео и се ќе ви биде јасно…

(0)

 
 
Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени