Работник на аеродром заедно со багажот се натоварил и себе си во авион

Никогаш не е добра идеја да заспиете на работното место, но ако никој не забележи и не ве фатат, најверојатно и не е така страшно. Секако, зависи каде и што работите. Во случајот на вработен во одделот за товарење багаж на аеродромот во Канзас Сити, важи ова второто. Тој заспал во карго делот на авионот,… Read More Работник на аеродром заедно со багажот се натоварил и себе си во авион

Пилоти и стјуардеси откриваат мрачни тајни кои авиокомпаниите не сакаат да ги знаете

Иако можеби често патувате со авион, некои работи како патник никогаш нема да ги дознаете. Пилотите и стјуардесите откриваат неколку тајни кои авиокомпаниите не сакаат да ги знаете, од чистота на седиштата до тоа колку кислород содржи една маска. 1. Постои причини зошто екипажот бара од Вас да побрзате да седнете на Вашите места Овде… Read More Пилоти и стјуардеси откриваат мрачни тајни кои авиокомпаниите не сакаат да ги знаете

Ги одвела учениците на екскурзија, а со еден имала однос во тоалет во авион: Она што потоа следело ќе ве шокира

29 годишната Еленор Вилсон на судијата му рекла не е крива што пред три години, во текот на враќање од екскурзија во Свазиленд, во тоалетот на авион имала секс со ученик, за после да би го убедила дека затруднела со него. Обвинителот на Вирџинија Конрвол тврди дека Вилсон, инаку професорка по физика во средно училиште,… Read More Ги одвела учениците на екскурзија, а со еден имала однос во тоалет во авион: Она што потоа следело ќе ве шокира

Се закануваше дека ќе го крене во воздух авионот, па го почувствува гневот на останатите патници

Еден патник направил хаос во авионот на релација Москва – Владивосток, кога започнал да се заканува дека ќе го крене во воздух леталото. По наводните закани дека ќе го разнесе авионот, тој се најде во незавидна ситуација кога зад него се појавија неколку патници. Триесет и двегодишниот маж кој веројатно бил под влијание на алкохол… Read More Се закануваше дека ќе го крене во воздух авионот, па го почувствува гневот на останатите патници

Пилот заспал среде лет, сите патници во шок, а законот е на негова страна

Пилотот на прекуокеанскиот лет од Њу Џерси до Глазгов заспал во бизнис-класата. Додека патниците биле во шок од инцидентот, вработени во авијацијата рекле дека тоа е нормално. Само еден час по полетувањето, пилотот уредно ја соблекол својата униформа, вечерал и заспал. Тоа го видел пензиониран полицаец, кој повикал неколку патници да сведочат на тој настан.… Read More Пилот заспал среде лет, сите патници во шок, а законот е на негова страна

Започнале секс во авион, а потоа скокнале со падобран и продолжиле во воздух

Започнале секс во авион, а потоа скокнале со падобран и продолжиле во воздух. Порно актерка снимила неверојатно видео кое ги шокира луѓето. Таа снимила порно кое започнува во авион, а продолжува во воздух кога таа и нејизниот партнер заедно скокаат од авион со падобран. Што е најчудно, видеото заврши и на Јутјуб, каде тие јавно говорат за… Read More Започнале секс во авион, а потоа скокнале со падобран и продолжиле во воздух

Се скарал со жена му, па решил во камиказа стил со авион да ја урива куќата

Пилот на мал авион вчера загинал кога со леталото со кое што управувал по се изгледа дека намерно влетал во неговата куќа во близина на Јута. Несекојдневниот инцидент се случил минатата ноќ ,а како што пренесуваат медумите неговата жена и дете кои во тој момент биле присутни во куќата останале неповредени. Како што соопштуваат лица… Read More Се скарал со жена му, па решил во камиказа стил со авион да ја урива куќата

Фатална авионска несреќа во Бразил снимена со аеродромската камера

Двомоторниот „бичкрафт Ц90ГТи кинг ер“ слета на аеродромот Кампо де Марти во неделата вечер, според локалните медиуми. Малото летало букнало во пламен откако ја допрело земјата. Аеродромските пожарникари го извлекле телото на пилотот, Антонио Траверси, од остатоците и спасиле пет патници и еден преживеан член на екипажот. Бразилските власти ја испитуваат причината за инцидентот. Прелиминарните… Read More Фатална авионска несреќа во Бразил снимена со аеродромската камера

Ужасни снимки од патниците кои го преживеаја падот на авионот: Крвави и изгорени луѓе и деца бегаат низ дупки за да се спасат

Само чудо, како што тврдат патниците, ги спаси нивните животи од сигурна смрт. Аеромексико со 103 патници, меѓу кои и две мали деца и четворица членови на посадата се урна набрзо после полетувањето во вторникот попладне. Сега се појавија ужасни снимки од несреќата и преживеаните патници кои крвави и во паника бегаат што подалеку од… Read More Ужасни снимки од патниците кои го преживеаја падот на авионот: Крвави и изгорени луѓе и деца бегаат низ дупки за да се спасат

Тепачка во кокпитот, за малку ќе го урнеле авионот

Пилотот и копилотот на авиокомпанијата “Iraqi Airwaysa” се степале во сред лет на височина од 11 километри откако го напуштиле аеродромот во Иран. Авионот во кој се наоѓале 157 патници летал од Иран за Ирак. Во еден момент, ситуацијата излегла од контрола, па пилотот и копилотот се степале. На тепачката реагирало обезбедувањето и според патниците… Read More Тепачка во кокпитот, за малку ќе го урнеле авионот