Таа му била наставничка и го силувала кога имал 12 години- потоа се земале, а денес се разведуваат!

Тие беа во центар на вниманието на светот кога 34-годишната наставничка и мајка на четири деца од Сиетл и нејзиниот 12-годишен ученик ја објавиле својата врска. Откакоја објавиле својата врска многу работи се случиле. Мери Кеј била наставничка и станала најомразена личност во Америка бидејќи го силувала својот ученик Вили Фаулау кој тогаш имал 12… Read More Таа му била наставничка и го силувала кога имал 12 години- потоа се земале, а денес се разведуваат!

3 начини да се спасите од несреќниот брак без развод

Ако очајно барате излез од несреќниот брак, вашиот живот сигурно станал неподнослив. Знаете дека има подобар начин на живеење бидејќи нештата биле подобри. Но сега единствено размислувате како да се спасите од мизеријата. Во овие ситуации најважно е да разберете зошто сте толку несреќни во вашиот брак. Обидете се да го откриете коренот на вашата… Read More 3 начини да се спасите од несреќниот брак без развод

Светски рекордери: Тие се во брак 80 години

Јапонија е позната како земја по големиот број на луѓе кои имаат наполнето по 100 години, а од неодамна во оваа земја е поставен уште еден рекорд, овој пат станува збор за брачен пар, кој заедно има 208 години и сега прославува 80-годишница од бракот. Стогодишната Мијако, тврди дека за долговечноста на бракот е виновна… Read More Светски рекордери: Тие се во брак 80 години

Чудните навики на Мадона: Бившиот сопруг открил бизарни детали од нивниот сексуален живот

Мадона важи за ексцентрична пејачка која отсекогаш привлекувала внимание на сите можни начини. „Луѓето уште не знаат колку сум добра, но наскоро ќе дознаат. За неколку години сите ќе го знаат тоа. Всушност, планирам да станам една од најголемите ѕвезди на веков“, изјавила Мадона во едно интервју. Стилови, трендови, венчавки и разводи, јавни настапи со специфични… Read More Чудните навики на Мадона: Бившиот сопруг открил бизарни детали од нивниот сексуален живот

Се скарал со жена му, па решил во камиказа стил со авион да ја урива куќата

Пилот на мал авион вчера загинал кога со леталото со кое што управувал по се изгледа дека намерно влетал во неговата куќа во близина на Јута. Несекојдневниот инцидент се случил минатата ноќ ,а како што пренесуваат медумите неговата жена и дете кои во тој момент биле присутни во куќата останале неповредени. Како што соопштуваат лица… Read More Се скарал со жена му, па решил во камиказа стил со авион да ја урива куќата

5 причини: Зошто жените изневеруваат?

Денес на сите им е јасно дека изневерувањето и аферите се работи кои ги прават и мажите и жените. Интересен е фактот дека во позадината на женските изневерувања секогаш има комплицирани причини. Дали некогаш сте се прашувале зошто жените изневеруваат? 1.Партнерот не го цени нејзиниот труд Ваквите ситуации не се реткост – партнерот често не… Read More 5 причини: Зошто жените изневеруваат?

Живот го чини: Швалер мора да плати 9 милиони долари на мажот со чија жена спиел

Во многу земји нема казна за прељуба, но не и во Северна Каролина, каде врз основа на архаичен и малку познат закон, судот на љубовник му наложил да исплати на мажот со чија жена спиел дури 8,8 милиони долари отштета. Швалерот Франциско Хизар Трети треба да ја плати казната на Кит Кинг, со чија жена… Read More Живот го чини: Швалер мора да плати 9 милиони долари на мажот со чија жена спиел

Трик за помалку расправии во бракот

Скоро и да нема пар што никогаш не се скарал во животот. Нема ништо лошо во расправиите, доколку се конструктивни. Проблемот сепак е во тоа што често се расправаме непотребно, и така ја трошиме енергијата и го расипуваме односот. Д-р Еми Гордон вели дека постои една работа што може да ни помогне помалку да се… Read More Трик за помалку расправии во бракот

Сака да се разведе од сопругот по 40 години брак, но судот не и дозволува

Британка сака да се разведе од сопругот затоа што е несреќна во бракот, но судот не и дозволува. Тини Овенс (68) од Ворчестер од судот побарала да го поништи нејзиниот брак со Хјуи (80) со кој е во брак 40 години, но тој не сака развод. Врховниот суд едногласно ја отфрли тужбата на Тини Овенс,… Read More Сака да се разведе од сопругот по 40 години брак, но судот не и дозволува

Експертите тврдат: Брачните расправии го уништуваат исклучиво здравјето на мажите

Проблемите во бракот имаат здравствени последици само по мажите, покажува новото истражување. Припадниците на посилниот пол, кои често се расправаат со своите партнерки, страдаат од несоница и мигрена. Расправиите со партнерот можат да имаат емотивни и физички последици. Меѓутоа, се покажа дека, кога е во прашање здравјето, последиците од расправиите значително се поголеми кај мажите,… Read More Експертите тврдат: Брачните расправии го уништуваат исклучиво здравјето на мажите