Ја силувал очувот, му родила дете, па завршила во затвор

Жртва на силување, 20 годишната Имелда Кортез од Ел Салвадор се соочува со 20 години затвор, откако родиле девојче од нејзиниот очув – силувач. Драмата почнала во април минатата година, кога мајката на Имелда ја нашла во крв во купатилото и ја однела на доктор. Таму утврдиле дека девојката сакала да направи абортус и повикале… Read More Ја силувал очувот, му родила дете, па завршила во затвор

Французинка криела дека има двегодишна ќерка и ја чувала во багажникот од автомобилот

На Французинката Рози Марија де Круз ѝ се заканува затворска казна од 20 години во судењето што почна денес поради злоупотреба на нејзиното малолетно дете. Според обвинителството, детето било злоупотребувано уште од раѓање, и тоа најтежок можен начин. Де Круз денеска пред суд се најде случајно, само затоа што автомеханичар пред четири години открил дека… Read More Французинка криела дека има двегодишна ќерка и ја чувала во багажникот од автомобилот

Индијка омажена за петмина браќа: Сите подеднакво ги сакам

Девојката Раџо Верма (21) од Индија е во брак со петмина мажи, но тоа не е се. Тие петмна се браќа и сите живеат во колиба со една соба. Таа секоја ноќ поминува со друг брат, а со еден има дете. Но, ни таа самата не знае кој од браќата е татко на детето. Иако… Read More Индијка омажена за петмина браќа: Сите подеднакво ги сакам

Видео кое ќе ви го разубави денот: Погледнете како ова бебе се кара со таткото затоа што мора да слезе од маса

На интернет често можеме да наидеме на слатки снимки со бебиња. Ова видео не насмеа и ни го разубави денот, а сигурни сме дека и вие ќе се воодушевите. Станува збор за малечко девојче кое се качило на маса, а таткото и зборувал да слезе. Таа не сакала да го послуша туку наместо тоа се… Read More Видео кое ќе ви го разубави денот: Погледнете како ова бебе се кара со таткото затоа што мора да слезе од маса

Си го облекол синот како Хитлер – луѓе му се закануваат

Татко од Кентаки бил принуден да се извини откако го облекол својот син како Адолф Хитлер, додека тој носеше костим на нацистички војник сликан на семејна фотографија на денот на Ноќта на вештерките (Halloween). Бран Голдбах изјави дека жали што го облекол својот петгодишен син како диктатор, додека тој бил облечен во униформа на Вафен-СС.… Read More Си го облекол синот како Хитлер – луѓе му се закануваат

На роденденската прослава на ова 6 годишно дете не се појавил никој, но подоцна го доби најубавиот подарок!

Теди Мацини повикал 32 ученици од неговиот клас на прослава за неговиот 6 роденден кој требало да се прослави во една пицерија. Неговата мајка Сил очекувала десетина негови другарчиња со родителите да се појават на забавата во ресторанот, но не се појавил ниту еден од нив. Сил за каналот ABC 15 Arizona раскажала дека некои… Read More На роденденската прослава на ова 6 годишно дете не се појавил никој, но подоцна го доби најубавиот подарок!

Натерале тригодишно девојче да гледа додека му пукаат во таткото: Шетал со ќерката кога го нападнала опасна банда

Тричлена банда го нападнала таткото кој шетал тригодишно девојче и го раниле во нога. Мажот на возраст од 30 години и неговата ќерка биле мета на разбојници додека мирно шетале по улиците на Њујорк. Кога запукале по нив, таткото ја зел својата ќерка и почнал да трча, но бандата ги следела и на крајот ги… Read More Натерале тригодишно девојче да гледа додека му пукаат во таткото: Шетал со ќерката кога го нападнала опасна банда

Мајка ја дои 5-годишната ќерка и вели дека има одлична причина за тоа

Мислењата околу нејзиниот потег се поделени. Иако таа вели дека доењето ја штити нејзината ќерка од настинки и вируси, многумина веруваат дека е претерано. Ема Шардлоу Хадсон (29) сè уште го дои 2-годишниот син Оли, но и 5-годишната ќерка Алекс. Тоа го прави помеѓу другите нивни оброци и вели дека мајчиното млеко има огромно позитивно… Read More Мајка ја дои 5-годишната ќерка и вели дека има одлична причина за тоа

6 типови на мајки кои им штетат на своите деца

Од мајка перфекционист до мајка професорка, како да се справите со нив. Врските со мајките се најважни во изградбата на децата како личности. Сепак, ако имате мајка која токсично влијае со своето однесување на вас, мора да го кренете својот глас. Преголемите притисоци и влијанија од неа не смеат да ви го диктираат целиот живот.… Read More 6 типови на мајки кои им штетат на своите деца

Зошто се иде со куче на одмор

Многу луѓе одлучуваат да одат на одмор сами или евентуално со роднини, но ретко кој одлучува да оди со куче. Кучево демонстрираше зошто е неопходно да го однесеш и него на одмор. За разлика од луѓето кои може нешто да им го одвлече вниманието и детето да го изгубат на плажа, тоа цело време го… Read More Зошто се иде со куче на одмор