Бремена мајка убиена со самострел во Лондон

Сана Мухамад, мајка на пет деца, беше брутално убиена со самострел пред очите на нејзиниот сопруг и деца, додека нејзиното неродено дете се бори за живот, пренесува британски „Индепендент“. Трагичниот настан се случил во неделата наутро во нивниот дом во Илфорд, Источен Лондон. Докторите извршиле операција со цел да го спасат нејзиното неродено дете, кое… Read More Бремена мајка убиена со самострел во Лондон

Ја силувал очувот, му родила дете, па завршила во затвор

Жртва на силување, 20 годишната Имелда Кортез од Ел Салвадор се соочува со 20 години затвор, откако родиле девојче од нејзиниот очув – силувач. Драмата почнала во април минатата година, кога мајката на Имелда ја нашла во крв во купатилото и ја однела на доктор. Таму утврдиле дека девојката сакала да направи абортус и повикале… Read More Ја силувал очувот, му родила дете, па завршила во затвор

Колку треба сексот да трае за да биде жената задоволена?

Досега многу истражувања се занимавале со тоа колку просечно трае сексот, а студија објавена во „Journal of Sex Research“ откри колку би требало да трае сексуалниот чин, според жените. Според последното истражување научниците откриле дека сексот без предигра во просек трае од пет и пол до седум и пол минути. Но, жените би сакале сексот… Read More Колку треба сексот да трае за да биде жената задоволена?

Индијка омажена за петмина браќа: Сите подеднакво ги сакам

Девојката Раџо Верма (21) од Индија е во брак со петмина мажи, но тоа не е се. Тие петмна се браќа и сите живеат во колиба со една соба. Таа секоја ноќ поминува со друг брат, а со еден има дете. Но, ни таа самата не знае кој од браќата е татко на детето. Иако… Read More Индијка омажена за петмина браќа: Сите подеднакво ги сакам

Како изгледаат совршената жена и совршениот маж, според науката

Тим експерти од компанијата „Men’s Pharmacy“ направија фотографии од совршените маж и жена, комбинирајќи ја структурата на лицето на некои од најпривлечните славни личности, пишува Daily Mail. Истражувачите ги проучувале фотографиите од славните мажи кои се сметаат за најпривлечни за жените и комбинирајќи ги нивните црти на лицето, креирале слика на совршен маж. Истото го… Read More Како изгледаат совршената жена и совршениот маж, според науката

Наркобосот Ел Чапо во затвор, а неговата сопруга ужива во луксуз

Додека Хоакин ел Чапо Гузман го чека судењето во високообезбедениот затвор во Њујорк, неговата сопруга Ема Коронел Аиспуро на социјалните мрежи објавува фотографии кои сведочат за животот полн со луксуз. На фотографиите често може да се види Ема облечена во костим за капење, но и во тесни фармерки, со чанти и обувки со високи потпеци со… Read More Наркобосот Ел Чапо во затвор, а неговата сопруга ужива во луксуз

12 факти за најмоќната жена во Зодијакот

За Шкорпиите може да се каже дека се затворени, мистични и делуваат недопирливо. Сепак, никој како шкорпиите не ги чувствува луѓето и вибрациите околу себе, а за тоа ќе признаете треба повеќе енергија, затоа не замерувајте им на тоа. Доколку таа ве засака, можете да се опуштите затоа што таа љубов е безгранична и тешко… Read More 12 факти за најмоќната жена во Зодијакот

Жената која што се нема насмеано 40 години

Британка не се насмевнала во текот на 40 години, за да се избегне појавата на брчки, соопшти Daily Mail. Тес Кристијан почнала да ја ограничува мимиката уште од 10-годишна возраст. Веќе 50-годишната жена смета дека нејзиниот метод е поприроден од употребата на ботокс, на пример. Таа кон 40-те години почнала да забележува дека изгледа помлада… Read More Жената која што се нема насмеано 40 години

Науката вели, ако жената ги поседува овие квалитети, потруди се да ја задржиш!

Секој од нас доаѓа во период од животот кога наоѓањето партнер за цел живот е поважна одлука од забава и викенд романси. Научниците ги проучувале квалитетите кои треба да ги бараат мажите кај жените со кои сакаат да го поминат остатокот од животот. Погледнете подолу за што станува збор. Попаметна е од тебе Секогаш е… Read More Науката вели, ако жената ги поседува овие квалитети, потруди се да ја задржиш!

Читала пораки на сопругот без негово одобрение, па сега ќе лежи затвор

Судот во Обединетите Арапски Емирати осудил жена на три месеци затвор затоа што пребарувала мобилен телефон на својот маж, без негово знаење. Нејзиниот сопруг поднел тужба до судот, со обвинение дека неговата жена му ја нарушила приватноста, а потоа било организирано и судење. Судот жената за кратко време ја прогласил за виновна. Во својата изјава… Read More Читала пораки на сопругот без негово одобрение, па сега ќе лежи затвор