10 работи кои жените мислат дека ги прават за себе, а се всушност за мажите

Жените прават многу работи за да изгледаат совршено, да се чувствуваат привлечно и заводливо и да можат да остават добар впечаток. Иако повеќето процеси за разубавување многумина мислат дека ги прават за себе, сепак во голем дел од случаите, тие ги прават заради мажите и впечатокот кој ќе го остават. Со цел да бидат попривлечни… Read More 10 работи кои жените мислат дека ги прават за себе, а се всушност за мажите

Што мислат жените за оралниот секс?

Одредени истражувања за жените покажуваат дека тие уживаат во оралниот секс. Меѓутоа, постои и одреден број на жени кои покажуваат отпор кон ваквиот секс, а причините за тоа можат да видат од физичка и психичка природа. Оралниот секс за многумина е единствен начин да доживеат оргазам. Но, одредени припаднички на понежниот пол покажуваат голем отпор… Read More Што мислат жените за оралниот секс?

Не е воопшто пријатна: Интелигентните жени ја имаат оваа навика за која многумина велат дека е одвратна

За прв пат во последните сто години жените имаат подобри резултати на тестовите за коефициент на интелигенција, тврди Џејмс Флин, светски авторитет во подрачјето на таквите тестирања. Тестовите за интелигенција ширум западна Европа, Канада, САД и другите развиени земји откриваат пораст на интелигенцијата на луѓето, но таа кај жените е побрзо растечка поради мултитаскингот. Во… Read More Не е воопшто пријатна: Интелигентните жени ја имаат оваа навика за која многумина велат дека е одвратна

Истражување: Колку мажите трошат на жените, а колку на љубовниците

Мажите кои имаат љубовници трошат повеќе пари за подароци за нив, отколку за сопругите. Статистиката земена од едно истражување во кое учествувале 2.000 мажи, корисници на сајтот „Illicit Encounters“, открила дека во просек на подароци за љубовниците мажите трошат 145, а на сопругите 109 евра. Мажите биле прашани што купуваат за подароци и 89 отсто… Read More Истражување: Колку мажите трошат на жените, а колку на љубовниците

Како изневеруваат мажите, а како изневеруваат жените

Неверството е чин кој не носи придобивки за ниту една од двете страни. Меѓутоа, кај многу парови се случува едниот од двајцата партнери да води двоен живот зад грбот на партнерот . Како изневеруваат мажите и жените ? Кај секој маж и кај секоја жена изневерувањата и мотивот за неверство се разликуваат. Сепак кај посилниот пол… Read More Како изневеруваат мажите, а како изневеруваат жените

Жените кои имаат куче се попривлечни

Кучињата го намалуваат стресот кај жените и позитивно влијаат врз нив. Припадничките на понежниот пол кои чуваат куче се дружељубиви, пријателски расположени и полесно остваруваат контакти, поубаво изгледааат и поатрактивни се, тврдат научниците. Истражувањата покажуваат дека кучињата го намалуваат стресот кај жените и оти тие кога се во друштво на својот миленик секогаш се насмеани.… Read More Жените кои имаат куче се попривлечни

Од што најмногу треба да имаат страв мажите за време на секс?

Без разлика на тоа што мажите за време на сексот сакаат да се чувствуваат надмоќно, реалноста го кажува спротивното. Во продолжение може да видите кои се најголемите машки разочарувања во сексот.. Играчки за секс Сите играчки за секс на некој начин изгледаат како да ги исфрлаат машките гениталии. Како е воопшто можно да се натпрерувате… Read More Од што најмногу треба да имаат страв мажите за време на секс?

Кофеинот ја зголемува сексуалната желба: Еве зошто љубителите на кафе се подобри во кревет!

Жените се порасположени за секс ако пијат многу кафе! Дали сексуалниот живот е добар или лош зависи од личноста со која спиете, но се чини дека науката сепак открила зошто некои луѓе се подобри љубовници. Едно истражување на Универзитетот во Тексас покажало дека само две шолји кафе на ден влијаат позитивно на сексуалниот живот. Мажите… Read More Кофеинот ја зголемува сексуалната желба: Еве зошто љубителите на кафе се подобри во кревет!

Девојките некогаш „паѓаа“ на доктори, но статистиката денес покажува други факти

Девојките порано се воодушевувале на доктори, но повеќе не е така. Дамите најмногу сакаат дизајнери за ентериер, покажува истражувањето на апликацијата Тиндер. На второ место се пилотите, па потоа се вработените во здравство, па адвокатите, ПР експертите, продуцентите. Момците, од друга страна, и понатака „паѓаат“ на медицински сестри, па на заболекарки, а одлично се пласирале… Read More Девојките некогаш „паѓаа“ на доктори, но статистиката денес покажува други факти

Дознајте какви жени ги привлекуваат мажите на прв поглед

Секоја жена сака да остави што подобар впечаток кога сака да го освои мажот кој и’ се допаѓа. Сега научниците откриле што најмногу го привлекува спротивниот пол на прв поглед. Едно неодамнешно истражување настојувало да дојде до одговор што точно ги привлекува мажите. За да дојдат до резултати, научниците им покажувале на група мажи фотографии… Read More Дознајте какви жени ги привлекуваат мажите на прв поглед