Трамп не сака да гине поради Црна Гора

Американскиот претседател Доналд Трамп продолжи да го подрива НАТО, издвојувајќи ја најмалата и најнова членка на Алијансата, Црна Гора, како можен предизвикувач на Трета светска војна, пренесува „Бизнис инсајдер“. Во интервју за „Фокс њуз“, Трамп се запраша зошто САД би ја бранеле Црна Гора, која беше примена во НАТО минатата година, во случај да биде… Read More Трамп не сака да гине поради Црна Гора

Овие 8 прашања задолжително да ги поставите на крајот од интервјуто за работа

Разговорот за работа не е важен само за работодавачот да може подобро да го запознае потенцијалниот кандидат, туку и за кандидатот – да може да добие што е можно подобар впечаток за самата позиција, работното место и компанијата која би можела да го вработи. За таа цел, „Бизнис Инсајдер“ ви нуди неколку конкретни прашања, што… Read More Овие 8 прашања задолжително да ги поставите на крајот од интервјуто за работа