Zucchero во Охрид

Date: 25.07.2018 Location: Охрид Venue: Антички театар Start: 21:00 Price: 1.500 – 3.000 мкд Ништо не може да ја спречи оваа година да биде исклучителна во македонската концертна историја. Уникатноста на проектот, чија објава сме среќни вечерва да ја споделиме со вас, ќе допринесе за тоа. За прв пат во Македонија, на 25 јули, доаѓа… Read More Zucchero во Охрид

Bryan Ferry во Скопје

Date: 09.09.2018 Location: Скопје Venue: Македонска Филхармонија Start: 22:00 Price: 6.150 мкд Драги пријатели, Со задоволство ве информираме дека човекот наречен King of the cool- BRYAN FERRY доаѓа во Скопје да испорача уште една незаборавна вечер со неговиот харизматично шармантен настап, исполнет со сите негови хитови и хитовите на Roxy Music (Avalon, Slave To Love,… Read More Bryan Ferry во Скопје

BRIT Floyd- The world`s greatest Pink Floyd show во Скопје

Date: 14.11.2018 Location: Скопје Venue: Спортски центар “Борис Трајковски“ Start: 21:00 Price: 700 – 2.000 мкд BRIT FLOYD во Скопје! “The World’s Greatest Pink Floyd Show” за прв пат во Македонија со ECLIPSE WORLD TOUR 2018! Авалон Продукција со голема радост, возбуда и задоволство ве известува дека по настапите пред повеќе од милион фанови низ… Read More BRIT Floyd- The world`s greatest Pink Floyd show во Скопје

2 Cellos во Скопје

Date: 06.10.2018 Location: Скопје Venue: Vip Арена Start: 21:00 Price: 990 – 1.990 мкд ПЛАНЕТАРНАТА МУЗИЧКА СЕНЗАЦИЈА 2 CELLOS КОНЕЧНО СО ГОЛЕМО АРЕНА ШОУ ВО СКОПЈЕ! Драги пријатели, Задоволство ни е да ви најавиме дека една од концертно најуспешните светски музички атракции во моментов, дуото 2 CELLOS оваа есен доаѓа во Скопје. Во рамки на… Read More 2 Cellos во Скопје