Бремена мајка убиена со самострел во Лондон

Сана Мухамад, мајка на пет деца, беше брутално убиена со самострел пред очите на нејзиниот сопруг и деца, додека нејзиното неродено дете се бори за живот, пренесува британски „Индепендент“. Трагичниот настан се случил во неделата наутро во нивниот дом во Илфорд, Источен Лондон. Докторите извршиле операција со цел да го спасат нејзиното неродено дете, кое… Read More Бремена мајка убиена со самострел во Лондон

Французинка криела дека има двегодишна ќерка и ја чувала во багажникот од автомобилот

На Французинката Рози Марија де Круз ѝ се заканува затворска казна од 20 години во судењето што почна денес поради злоупотреба на нејзиното малолетно дете. Според обвинителството, детето било злоупотребувано уште од раѓање, и тоа најтежок можен начин. Де Круз денеска пред суд се најде случајно, само затоа што автомеханичар пред четири години открил дека… Read More Французинка криела дека има двегодишна ќерка и ја чувала во багажникот од автомобилот

Ја доела ќерка си 9 години: Престанав кога ми рече дека е доста

Ми недостасува доењето на ќерката, вели Шерон Спинк (50), мајка на четири деца и актерка од Британија. Таа објаснува дека за неа е сосема нормално што ја доела ќерка си Шарлот девет години и не гледа ништо лошо во тоа. Шерон посочува дека би ја доела и подолго, доколку девојчето не рекло дека повеќе не… Read More Ја доела ќерка си 9 години: Престанав кога ми рече дека е доста

Оваа креативна мајка создава неверојатни фотографии од своето бебе!

Откако ќе станете родител, детето станува центар на вашиот универзум, а воедно и омилен „модел“ за фотографирање. За разлика од секојдневните фотографии кои ги гледаме по социјалните мрежи, оваа мајка ја искористила својата креативност да направи цели приказни во фотографиите во кои главен лик е нејзиното бебе. Погледнете како изгледа тоа.     (374) 00

Живот на маргините: мајка и две ќерки се доселиле во Чернобил

Животната приказна на Марина Коваленко со своите две ќерки, Ирина и Олена, како и со семејниот пес која одлучила да се досели во Чернобил сведочи за тоа дека и покрај тоа што нуклеарната катастрофа од 1986 година зад себе остави пустош поради стравот од зрачење, се почесто луѓето повторно се вклучуваат во живот на маргините… Read More Живот на маргините: мајка и две ќерки се доселиле во Чернобил

Тинеџјерка поради тетоважа го загуби бебето, но и нозете?!

На социјалните мрежи често зборува за своето искуство. Бремена тинејџерка го изгубила бебето и завршила во количка откако под својата десна дојка направила тетоважа. „Морав да минам низ операција во чија прилика од мене извлекоа некои заразни течности. Пиев многу лекови. Имав спонтан абортус и го изгубив синот кој го носев“, истакна. Потоа несреќната девојка… Read More Тинеџјерка поради тетоважа го загуби бебето, но и нозете?!

Мајката фрлила туку што родено бебе со папочна врвца од петти кат: Детето со неверојатна среќа преживеало

Тек родено бебе кое мајка му го фрлила од тераса на петти кат, преживеало откако што листовите од банана и го ублажиле падот. Откако станарите во зграда во Самут Пракану на Тајланд, слушнале плач кој доаѓал од правецот кај што има плантажи за банани покрај нивната зграда, а таму откриле тек родено бебе како лежи… Read More Мајката фрлила туку што родено бебе со папочна врвца од петти кат: Детето со неверојатна среќа преживеало

Се роди првото бебе што законски нема мајка

Судија за семејно право во Велика Британија се чека многу бргу да донесе одлука бебето родено од транссексуален маж да стане првото бебе што законски нема мајка. Бебето е дете на самохран родител кој е роден како жена, но сега живее како маж кога по сопствена волја направил неколку операции. Тој сака да биде запишан… Read More Се роди првото бебе што законски нема мајка

30 животни мудрости кои секоја мајка треба да му ги предаде на својот син

Некои животни лекции најдобро се учат на училиште, некои помеѓу луѓето кои ги нарекуваме пријатели, но најдобрите и најдрагоцени лекции се учат дома. Многу често мајките ја потценуваат својата улога на учителки во животот на нивните синови. Реалноста е дека како ќерките, така и синовите, имаат потреба од мудрите зборови на личностите кои ги довеле… Read More 30 животни мудрости кои секоја мајка треба да му ги предаде на својот син

Мајка го променила името на својот син поради печатна грешка во тетоважа

Една мајка од Шведска се одлучила на драстичен чекор кога тату-мајсторот погрешно го истетовирал името на нејзиниот син. Со цел да ја усогласи новата тетоважа со името, мајката која се претставила како Јохана официјално го променила името на својот син од Кевин во Келвин. Ваквата грешка настанала кога мајката ги истетовирала имињата на својот син… Read More Мајка го променила името на својот син поради печатна грешка во тетоважа