(Вознемирувачко видео) Ужас во градинка во Кина, жена со нож избола 14 деца

Најмалку 14 деца се повредени во напад со нож во градинка во западниот град Чонгчинг. Нападот го извела 39-годишна жена идентификувана само како Лиу, соопшти локалната полиција. Нападот се случил по утринските вежби кога децата се вратиле во училницата. Жената напаѓач била фатена и спречена од наставниците и член од обезбедувањето на градинката, а наводно… Read More (Вознемирувачко видео) Ужас во градинка во Кина, жена со нож избола 14 деца

Нападот на мравките и инженерите меѓу нив

Фасцинантна видео снимка од воено-градежен потфат на мравки. Илјадници или милиони од нив изградиле импозантен висечки мост до главната фортификација на нивниот смртен непријател – стршлените. Кој тоа го командувал, како тоа оди, господ ќе го знае. Јасно, вакво единство кај нас веднаш би се квалификувало како фашизам. (36) 00

Моментот кога ајкула ќе скокне од вода и ќе нападне научник

Океанологот Грег Скомал за малку ќе станеше плен на голема бела ајкула додека со колегите работел на редовна контрола во водите на Масачусетс. Тој бил опремен со GoPro камера со цел да направи подводна снимка, но целата работа тргнала во погрешен правец. Чамецот во кој се наоѓал научникот бил во движење и никој не се… Read More Моментот кога ајкула ќе скокне од вода и ќе нападне научник

Нилски коњ нападна и уби Кинез

Нилски коњ нападна и уби турист од Кина, кој бил на одмор во Кенија. Во долината Рифт, во Кенија, нилски коњ нападна туристи. Еден Кинез е убиен, додека друг е тешко повреден во нападот на огромното диво животно. Несреќата се случила кога туристите заминале на фотосафари и премногу му се доближиле на нилскиот коњ во… Read More Нилски коњ нападна и уби Кинез

Жена ѝ го одгриза носот на друга жена и потоа го проголтала

Џесика Колинс била гостинка кај една жена во Тексас, која има 41 година и била уапсена откако го одгриза носот на сопственичката на куќата откако убаво ја замолила да го напушти нејзиниот дом, а потоа го проголтала. “Имам 28 години и повеќе немам нос” BBC го пренесува извештајот од KTRK News од Хјустон кои јавуваат… Read More Жена ѝ го одгриза носот на друга жена и потоа го проголтала

Актерот Џони Деп доби нова тужба на негова адреса за напад на работник на сетот за филмот „City of lies“

Мажот на кого Џони Деп му се нафрлил и му викал  „Ќе ти дадам 100.000 долари ако ме удриш“ најверојатно и ќе ги добие тие пари откако поднесе тужба против холивудскиот актер за физички напад. Лани беше објавено дека Деп нападнал менаџер за локација на сет бидејќи го надминал предвидениот термин за снимање на улиците… Read More Актерот Џони Деп доби нова тужба на негова адреса за напад на работник на сетот за филмот „City of lies“