На тема “митови за неверството“, дали се согласувате?

Мажите изневеруваат повеќе од жените Сè повеќе жени ги изневеруваат своите партнери и ако се генерализира, мажите и жените изневеруваат подеднакво често. Една од причините поради кои почесто слушаме за неверства од мажи е тоа што жените поумешно успеваат да ја сокријат изневерата. Луѓето изневеруваат затоа што не се среќни во врската Дури и најздравите и… Read More На тема “митови за неверството“, дали се согласувате?

Како изневеруваат мажите, а како изневеруваат жените

Неверството е чин кој не носи придобивки за ниту една од двете страни. Меѓутоа, кај многу парови се случува едниот од двајцата партнери да води двоен живот зад грбот на партнерот . Како изневеруваат мажите и жените ? Кај секој маж и кај секоја жена изневерувањата и мотивот за неверство се разликуваат. Сепак кај посилниот пол… Read More Како изневеруваат мажите, а како изневеруваат жените

Ја земал смената на колегата за повеќе да заработи: Во автомобилот му влегол пар, во наредниот момент неговиот брак бил готов

Една омажена Колумбијка, успеала својата вонбрачна афера да ја задржи како тајна повеќе од една година, но потоа ја откри ни помалку ни повеќе туку сопругот и тоа сосем случајно. Имено, Џејми и нејзиниот љубовник Хесус Бариос пред неколку дена се договориле  од Баранкиља каде што живеат, поради претпазливост како и многу пати пред, да… Read More Ја земал смената на колегата за повеќе да заработи: Во автомобилот му влегол пар, во наредниот момент неговиот брак бил готов

По 158 години: Неверството повеќе не е кривично дело во Индија

Врховниот суд во Индија донесе закон според кој неверството повеќе не е кривично дело. Судот во Индија промени закон стар 158 години, според кој маж кој има секс со мажена жена, без согласност од сопругот, беше прогласуван за виновен. Досега не се знае колку мажи биле обвинети и осудени за прељуба. Поднесувачите на промените во… Read More По 158 години: Неверството повеќе не е кривично дело во Индија

Со години ја изневерувал вереницата со неа, а таа му се одмаздила на денот на неговата венчавка

Мира Ендзел, келнерка од Лас Вегас, ги шокирала сватовите на својот поранешен љубовник, Кори Перлсон, бидејќи во пресрет на венчавката, направила лажен профил на Инстаграм, под име “Летна афера”. На тој профил ставила фотографии од неа и младоженецот, а под секоја слика ставила хештег предвиден за венчавка. Имено, Кори и неговата вереничка Бријана, одлучиле на… Read More Со години ја изневерувал вереницата со неа, а таа му се одмаздила на денот на неговата венчавка

Десетте убијци на љубовта

Кои се убијците на односите, посилни од взаемната љубов? Илјадници се причините за распадот на здравите врски, но 10 од нив сигурно ја уништуваат среќата на вљубените. Минатото – Ако живеете во минатото, невозможно е да се движите во иднината. Форсирање – Стабилните односи се развиваат природно и постепено. Зависност-независност  – Разговарајте за вашиот проблем. Одредете… Read More Десетте убијци на љубовта

Секоја шеста жена има секс со друг

Дали сте вие една од шесте жени што го изневеруваат сопругот или партнерот. Бројот на неверните жени постојано расте. Повеќе од 40 проценти од жените во последниве 20 години биле со друг, покажа истражувањето на американските стручњаци. Истражувањето го донесе податокот дека една од шест жени го изневерува партнерот, а порано имало една прељубница на… Read More Секоја шеста жена има секс со друг

7-те главни причини зошто мажите најмногу изневеруваат

Иако сите слични приказни имаат сличен заплет и крај, сепак многу средовечни мажи се решаваат да ја изневерат својата половина. Според статистиките неверството се зголемува со секоја година и тоа со алармантна стапка. Мажите генерално се повеќе склони кон вонбрачна афера, отколку жените. Според пресметките 60% од сите брачни двојки учествуваат во некоја форма на неверство… Read More 7-те главни причини зошто мажите најмногу изневеруваат

5 причини: Зошто жените изневеруваат?

Денес на сите им е јасно дека изневерувањето и аферите се работи кои ги прават и мажите и жените. Интересен е фактот дека во позадината на женските изневерувања секогаш има комплицирани причини. Дали некогаш сте се прашувале зошто жените изневеруваат? 1.Партнерот не го цени нејзиниот труд Ваквите ситуации не се реткост – партнерот често не… Read More 5 причини: Зошто жените изневеруваат?

Брутално и се одмаздила: Со лут сос во меѓуножјето и брчење на главата ја казнила љубовницата на сопругот

Една измамена жена ја намамила љубовницата на својот сопруг во куќата, ја врзала, а потоа и истурила лут сос во вагината и и ја избричила главата. Жена од градот Зиндерт во јужна Холандија, идентификувана како Халима, осудена е на 160 дена затвор откако е прогласена виновна за напад. Таа исто така морала да помине 120… Read More Брутално и се одмаздила: Со лут сос во меѓуножјето и брчење на главата ја казнила љубовницата на сопругот