Спиела со повеќе од 2.000 мажи, но ниту еден не знаел за нејзината најголема тајна

Кристал Ворен има 48 години, а од маж станала вистинска заводничка откако подлегнала на неколку операции за промена на полот. Со промената на полот, се променил и нејзиниот сексуален живот. Неколку месеци после операцијата, Кристал спиела со многу мажи, а дури со девет во иста вечер. Кристал е родена како Кристоф Сноуден, а целта ѝ… Read More Спиела со повеќе од 2.000 мажи, но ниту еден не знаел за нејзината најголема тајна

Мажот роден без пенис, по 45 години го имал првиот сексуален однос

Мажот роден без полов орган прв пат во животот имал сексуален однос на 45 години благодарение на бионичкиот полов орган кој чини 60.000 евра. Ендрју Вардл се родил без полов орган па неодамна имал операција која траела 10 часа, за да му вградат вештачки полов орган прекриен со кожа која лекарите му ја пресадиле од… Read More Мажот роден без пенис, по 45 години го имал првиот сексуален однос

Голем број луѓе фантазираат дека ги изневеруваат партнерите со блиска личност

Повеќе луѓе фантазираат за секс со своите соседи или некои поблиски личности, особено оние кои редовно ги среќаваат. Тоа е резултатот од спроведеното истражување од страницата за запознавање Gleeden. Имено, 62 % од жените често фантазираат за секс со соседот, додека 71 % од мажите сонуваат за сексуални фантазии со сосетките. За љубоморните партнери добра… Read More Голем број луѓе фантазираат дека ги изневеруваат партнерите со блиска личност

Трите сексуални фантазии на секоја жена

Тоа дека жените не ги споделуваат своите сексуални фантазии со партнерите го потврдила и една онлајн анкета во која жените откриле што би сакале да пробаат во кревет. Секс пред огледало Нема човек кој барем еднаш во животот не се запрашал како изгледа додека води љубов. Токму затоа идејата за секс пред огледало е толку… Read More Трите сексуални фантазии на секоја жена

Заминува на еутаназија иако е здрава: На 74 години сексот не е како претходно (видео)

Здравата и витална Французинка Жаклин Женусел на 74 години планира во 2020 година за последен пат да разговара со мажот и тројцата синови. Ќе го прослават нејзиниот 76-ти роденден, заедно ќе јадат и ќе пијат, а потоа планира да замине во Швајцарија, каде ќе ја еутанизираат. Таа, како лекарка од организацијата „Lifecircle”, сака да и… Read More Заминува на еутаназија иако е здрава: На 74 години сексот не е како претходно (видео)

Сите предности од СЕКСОТ: Имајте го редовно и за вас се сигурни овие здравствени поволности!

Луѓето минуваат многу време размислувајќи за секс, обидувајќи се да го остварат и на крајот го остваруваат. Причината не е само продолжение на видот, бидејќи луѓето имаат сексуални односи и пред и по добивањето на децата, ако имаат деца. Постојат бројни причини зошто на луѓето сексот им е важен, некои се физички, а некои емотивни,… Read More Сите предности од СЕКСОТ: Имајте го редовно и за вас се сигурни овие здравствени поволности!

Ако избегнувате секс, ви се заканува еректилна дисфункција

Развод. Работа. Патување. Семејство. Многубројни се причините поради кои вашиот сексуален живот може да страда. Некои работи кои ви се „закануваат“ без секс се: Напади на нервоза. Сексот понекогаш служи како издувен вентил, а лицата кои апстинираат од сексот потешко ги поднесуваат стресните ситуации, како на пр. јавни настапи, од оние кои имале односи во изминатите… Read More Ако избегнувате секс, ви се заканува еректилна дисфункција

Кој хороскопски знак е најдобар во кревет?

Секој хороскопски знак, со оглед на своите особини, поинаку се снаоѓа во креветот и додека некои знаковисе природни таленти, на другите баш и не им оди… 1. Терезија Луѓето родени во овој знак едноставно сакаат да им угодуваат на други, многусе сексуални и во состојба се на партнерите да им пружат анјдобар секс кој го… Read More Кој хороскопски знак е најдобар во кревет?

Снимен првиот порно филм со женски робот

Фирмата Лумидолс, што низ цела Европа отвора јавни куќи со секс роботи, соопшти дека во соработка со компанијата Прајвет веќе го продуцираат и првиот порно филм во којшто, покрај вистински глумци, учествува и женски робот објави „Дејли Стар”. Видеото трае 28 минути, а критичарите, како и актерите во проектот, веќе имаат високи оценки, како за… Read More Снимен првиот порно филм со женски робот

3те топ ерогени зони кај мажот

Кога станува збор за секс, мажот мисли со помалата глава, што автоматски ја претвора во доминантна ерогена зона. Но, секој крие и други чувствителни точки на вашето тело, па еве како да ги најдете и да знаете како да ги “искористувате”: Глава и врат Можете да ги милувате не само усните, но и мекиот дел… Read More 3те топ ерогени зони кај мажот