Изложба на современ накит – ФЛОРА vs ФАУНА

Датум: 26.09.2018 – 30.09.2018 Место: Скопје Локација: Природно-научен музеј Почеток: 20:00 Цена: Непознато ФЛОРА вс ФАУНА ИЗЛОЖБА НА СОВРЕМЕН НАКИТ Живееме на прекрасна планета. Полна со живот. Токму оваа планета секојдневно не воодушевува и инспирира. Секоја педа земја е единствена по својата убавина, полна растенија и животни кои се избориле да опстанат овде со нас…… Read More Изложба на современ накит – ФЛОРА vs ФАУНА

Skopje Beer Fest

Датум: 20.09.2018 – 22.09.2018 Место: Скопје Локација: Стадион АРМ Почеток: 20:00 Цена: Слободен влез Најдобрите пива проследени со богата музичка програма и вкусна храна. Влезот е бесплатен! Следете нè за повеќе информации. (72) 00

Здравко Чолиќ во Скопје

Датум: 10.10.2018 Место: Скопје Локација: Арена Борис Трајковски Почеток: 21:00 Цена: 700 – 1800 мкд Najveća muzička zvezda ovih prostora, legendardni Zdravko Čolić, održaće veliki koncert u Skoplju! 10. novembar je datum rezervisan za nezaboravno druženje sa miljenikom svih generacija. Lokacija je VIP Arena Boris Trajkovski. Ulaznice su u prodaji i mogu se kupiti u… Read More Здравко Чолиќ во Скопје

Статуафест – Другото лице на улицата

Датум: 14.09.2018 Место: Скопје Локација: ул. Македонија Почеток: 18:30 Цена: Слободен влез Со огромно задоволство Ви најавуваме дека на 14 и 15 септември на ул. Македонија со почеток од 18:30ч. па се до полноќ ќе се случува „СТАТУАФЕСТ – Другото Лице На Улицата“, меѓународен фестивал на уличните живи статуи и останатите. На фестивалот се подразбира… Read More Статуафест – Другото лице на улицата

End of summer Ladies Night во Cineplexx

Датум: 29.08.2018 Место: Скопје Локација: Cineplexx Почеток: 19:00 Цена: 180 мкд Ги пропуштивте најдобрите летни хитови во кино? Во среда, 29.08, можете повторно да ги погледнете по цена од 180 денари. 👑 Ocean’s 8 🎤Mamma Mia 2 👭The spy who dumped meОчекувајте многу изненадувања 💝🎀🎁 Се гледаме на најдобриот End of summer Ladies Night 💃во… Read More End of summer Ladies Night во Cineplexx

The Magnificent Dj Jazzy Jeff во Скопје

Датум: 22.10.2018 – 23.10.2018 Место: Скопје Локација: МКЦ Почеток: 20:30 Цена: 350 – 600 мкд По повод 14 години постоење, SureShotz Entertainment, во соработка со Младински Културен Центар со гордост Ви го најавуваат еден од најквалитетните hip-hop dj-и и продуценти на сите времиња, Jazzy Jeff. Настанот ќе се одржи на 22ри Октомври/понеделник (23ти е неработен ден) во… Read More The Magnificent Dj Jazzy Jeff во Скопје

The Magnificent Dj Jazzy Jeff во Скопје

Датум: 22.10.2018 – 23.10.2018 Место: Скопје Локација: МКЦ Почеток: 17:00 Цена: 350 – 600 По повод 14 години постоење, SureShotz Entertainment, во соработка со Младински Културен Центар со гордост Ви го најавуваат еден од најквалитетните hip-hop dj-и и продуценти на сите времиња, Jazzy Jeff. Настанот ќе се одржи на 22ри Октомври/понеделник (23ти е неработен ден) во dancing… Read More The Magnificent Dj Jazzy Jeff во Скопје

Нокаут // 20 години од првиот концерт //

Датум: 27.10.2018 Место: Скопје Локација: СРЦ Кале Почеток: 21:00 Цена: Непознато ПОСЛЕ 20 ГОДИНИ- НОКАУТ И АВАЛОН СЕ ВРАЌААТ НА ИСТО МЕСТО! Големо е задоволството кога во годината на јубилеи констатираш дека има уште еден јубилеј. Па така со реално јак повод каков што е нов албум на групата, НОКАУТ и Авалон Продукција после 20… Read More Нокаут // 20 години од првиот концерт //

Enter Fest

Датум: 29.08.2018 – 03.09.2018 Место: Скопје Локација: СЦ Борис Трајковски Почеток: 17:00 Цена: Непознато Музички ураган , невиден досега на овие простори ќе му се случи на главниот град . Од 29 август до 02 септември, на две сцени, надвор и внатре во спортскиот центар Борис Трајковски, започнува ново музичко доживување за сите љубители на… Read More Enter Fest

Арчи е новото албино кенгурче во скопската золошка градина

Скопската зоолошка градина има уште еден жител. Станува збор за мало албино кенгурче кое деновиве шета со својата мајка, а негувателите во ЗОО Скопје го крстија Арчибалд или скратено го викаат Арчи. Инаку, како што велат од Зоолошка градина, бебето кенгур е родено пред неколку месеци, но поради тоа што цело време се наоѓало во… Read More Арчи е новото албино кенгурче во скопската золошка градина