3-те најважни совети за слабеење од жена која изгубила 45 килограми

Експертите се согласуваат дека промената на животните навики е најдобриот начин да се ослободите од вишокот килограми. Ребека Графтон од Филаделфија, целиот нејзин живот водела битка со килограмите. По завршувањето средно училиште, проблемот само се влошил. Штом се преселила во нејзин стан и сама почнала да се грижи за нејзините оброци, сфатила дека почнала да… Read More 3-те најважни совети за слабеење од жена која изгубила 45 килограми

30 животни мудрости кои секоја мајка треба да му ги предаде на својот син

Некои животни лекции најдобро се учат на училиште, некои помеѓу луѓето кои ги нарекуваме пријатели, но најдобрите и најдрагоцени лекции се учат дома. Многу често мајките ја потценуваат својата улога на учителки во животот на нивните синови. Реалноста е дека како ќерките, така и синовите, имаат потреба од мудрите зборови на личностите кои ги довеле… Read More 30 животни мудрости кои секоја мајка треба да му ги предаде на својот син

Трикови кои треба да ги имате на ум за да се спасите во опасни ситуации

Не треба да се размислува на лоши сценарија и ситуации, но добро е да сте секогаш подготвени. Мислете на најдоброто, но бидете подготвени на најлошото и научете некои трикови кои ќе ви бидат од голема корист во опасни и критични ситуации. Во продолжение погледнете неколку начини како може да се спасите од опасна ситуација: 1. Ако… Read More Трикови кои треба да ги имате на ум за да се спасите во опасни ситуации

6 природни начини да ја осветлите косата без боја за коса

Еден од бенефитите на летото (покрај убавото време, плажите, годишниот одмор) е што може да ја осветлите косата благодарение на сончевите зраци. Секоја русокоса девојка која времето во текот на летото го поминувала повеќе надвор, знае дека сонцето ја осветлува косата. Со примена на уште неколку трикчиња вашата коса може да осветли за неколку нијанси.… Read More 6 природни начини да ја осветлите косата без боја за коса

3 правила за сексот со новото момче да не биде катастрофа

По некое непишано правило, првиот секс со новиот партнер може да биде вистински хаос. Секако, постојат начини да ги намалите шансите да биде така. Со години сте биле со ист партнер кој точно знаел како да ве донесе до лудило, каде да ве бакне за да ви затреперат колената, а што секогаш да одбегнува без… Read More 3 правила за сексот со новото момче да не биде катастрофа

Работи за себе во кои е време да престанете да верувате по 40-тата година

Работите многу се менуваат во текот на животот, посебно кога ќе стигнете до 40-тата година и веќе имате искусено многу работи. Дел од целите ви се исполнети, но поставувате нови, се посветувате на различни работи и искуството ви влијае на многу одлуки. Сепак, тоа не значи дека не се прават грешки. А, најважно е да… Read More Работи за себе во кои е време да престанете да верувате по 40-тата година

Еве како да го спречите чешањето од убод од комарец

Каснувањето од комарец скоро секогаш е дополнето со силно чешање, а понекогаш на местото каде што ве каснал комарецот може да се појави и оток. Сепак, постојат неколку намирници што секој ги има дома, а кои можат да послужат како природни лекови и да ви ги намалат тегобите. Лимон Овој цитрус има природни антиинфламаторни и… Read More Еве како да го спречите чешањето од убод од комарец

Прочистете ги цревата за еден час: Ова овошје целосно ќе ве прочисти, без употреба на лекарства

Смоквите се вбројуваат во најздравите овошја, но многумина не се запознаени со нивната лековита моќ. Без разлика дали е свежа или сушена, смоквата е богата со многу здрави фито-нутриенти, антиоксиданси и витамини. Сочна и слатка, смоквата е едно од првите овошја во кои уживале и нашите предци. Постои можноста дека луѓтео одгледувале смокви уште пред… Read More Прочистете ги цревата за еден час: Ова овошје целосно ќе ве прочисти, без употреба на лекарства

Дали и вие страдате од синдромот на компјутерски вид?

Како да ги заштитите очите, дури и во ситуации кога работата ве обврзува по цел ден да гледате во екранот? Станува збор за честа појава кај луѓето што секојдневно поминуваат со часови пред компјутер или користат паметен телефон. Опфаќа група проблеми поврзани со видот (тешкотии при фокусирањето, чувство на треперење пред очите…), со очите (сувост,… Read More Дали и вие страдате од синдромот на компјутерски вид?

Трик за помалку расправии во бракот

Скоро и да нема пар што никогаш не се скарал во животот. Нема ништо лошо во расправиите, доколку се конструктивни. Проблемот сепак е во тоа што често се расправаме непотребно, и така ја трошиме енергијата и го расипуваме односот. Д-р Еми Гордон вели дека постои една работа што може да ни помогне помалку да се… Read More Трик за помалку расправии во бракот