Синџирот на исхрана во човечка смисла

Средната риба влетува во некој билјард клуб или што год да е, и мангупски се внесува во фаца на малата риба, која знае дека ќотекот е неизбежен. Арно ама, она што средната риба не го знае е дека во ќошот лабаво си седат двете големи риби, на кои не им се допаѓа кога некој ќе… Read More Синџирот на исхрана во човечка смисла

Хаос во Кушадаси: Тепачка меѓу Срби и Турци, летале молотови коктели

Синоќешната кавга меѓу турски и српски туристи во познатото летувалиште во Кушадаси завршила со молотови коктели врз автобусот на српските туристи, објави турски Хуриет. Еден турски државјанин, кој бил на одмор во Кушадаси, влегол во кавга со група српски туристи кои престојувале во истиот хотел на 29 јули. Наскоро сè прераснало во тепачка, а весникот… Read More Хаос во Кушадаси: Тепачка меѓу Срби и Турци, летале молотови коктели

Тепачка во кокпитот, за малку ќе го урнеле авионот

Пилотот и копилотот на авиокомпанијата “Iraqi Airwaysa” се степале во сред лет на височина од 11 километри откако го напуштиле аеродромот во Иран. Авионот во кој се наоѓале 157 патници летал од Иран за Ирак. Во еден момент, ситуацијата излегла од контрола, па пилотот и копилотот се степале. На тепачката реагирало обезбедувањето и според патниците… Read More Тепачка во кокпитот, за малку ќе го урнеле авионот

Пијана невеста го претепала младоженецот и неговата баба

Венчавката би требало да биде еден од најрадосните денови во животот на невестата и младоженецот, но во Баварија поради алкохолот тоа не било случај. Една невеста, според соопштението на полицијата, испила премногу алкохол и во целосно алкохолизирана состојба почнала да се тепа со повеќе лица на свадбата. Меѓу “жртвите“ бил и младоженецот, кој бидејќи не… Read More Пијана невеста го претепала младоженецот и неговата баба