Идеална комбинација за брак: Овие 9 хороскопски знаци најдобро се сложуваат

Некои хороскопски знаци подобро функционираат заедно за разлика од другите. Едно истражување докажало дека одредени знаци повеќе ви одговараат од останатите. Астролозите нагласуваат дека улога играат многу важни фактори, како што се возраста и животните планови. Но ѕвездите можат да откријат дали некоја врска ќе биде позитивна и хармонична или комплицирана. Еве кои хороскопски знаци… Read More Идеална комбинација за брак: Овие 9 хороскопски знаци најдобро се сложуваат

Овие два хороскопски знаци најлесно ќе ги однесете во кревет

Лицата родени во овие хороскопски знаци обожаваат сексуални експерименти и акција во кревет. Лав: Родени лидери, без проблем ќе ви дадат дознаење дека им се допаѓате. Ако почувствуваат голема сексуална привлечност, ќе ви ги покажат своите заводнички способности и ќе направат сè за да ве освојат. Кога станува збор за афинитетите во кревет Лавовите преферираат жесток… Read More Овие два хороскопски знаци најлесно ќе ги однесете во кревет

Припадничките на овие 3 хороскопски знаци често ги плашат мажите со своите силни особини

Жените што знаат што сакаат и имаат доволно голема самодоверба, кај многу мажи предизвикуваат стравопочит. Нивната надмоќ и храброст неретко им влева страв во коски на мажите, па затоа и тие бегаат од нив. Па, ако сте родени во еден од овие три хороскопски знаци, тогаш конечно ќе разберете зошто имате таков ефект на мажите… Read More Припадничките на овие 3 хороскопски знаци често ги плашат мажите со своите силни особини

Кој хороскопски знак е најдобар во кревет?

Секој хороскопски знак, со оглед на своите особини, поинаку се снаоѓа во креветот и додека некои знаковисе природни таленти, на другите баш и не им оди… 1. Терезија Луѓето родени во овој знак едноставно сакаат да им угодуваат на други, многусе сексуални и во состојба се на партнерите да им пружат анјдобар секс кој го… Read More Кој хороскопски знак е најдобар во кревет?

Астро-предупредување: Септември ќе биде најлошиот месец за овие 3 хороскопски знака

Сигурно сакате да знаете што ви предвидуваат ѕвездите месецов. За жал, на луѓето родени во овие хороскопски знаци, септември нема да им донесе ништо добро. Овен Време е да и’ дојде крајот на славата на Овните од почетокот на годината. Во текот на наредните четири месеци, на Овните ќе им биде тешко да се фокусираат… Read More Астро-предупредување: Септември ќе биде најлошиот месец за овие 3 хороскопски знака

Најдобриот комплимент кој може да му го дадете на секој хороскопски знак

Нормално, најлесно е да му кажете на некој дека е убав/а, но најголемиот дел од знаците на Зодијакот им се радуваат на поинаков тип на комплименти. Дознајте кој е најдобриот комплимент кој може да му го дадете на секој од знаците: ОВЕН – „Ти си најсилната личност која ја познавам“. Можеби од страна изгледа дека… Read More Најдобриот комплимент кој може да му го дадете на секој хороскопски знак

Ова се трите најперверзни хороскопски знаци

Валканата фантазија и секс – скандалите не им се воопшто непознати на овие хороскопски знаци. ЛАВ Тие се горди на својата грива и никогаш не им е досадно да слушаат пофалби на своја сметка. Јасно е дека имаат самодоверба, а честопати многу добро ја оправдуваат во сексот. Иако во социјалните и деловните односи сакаат да… Read More Ова се трите најперверзни хороскопски знаци

Одмор од соништата: Биковите сакаат луксуз, Раковите бегаат од цивилизација…

Биковите сакаат луксузен одмор, додека раковите сакаат да бидат далеку од цивилизацијата. Близнаците од обичен излет ќе направат авантура, а шкорпиите својот одмор го минуваат дома. Омилена дестинација на Овенот е Париз Совршен одмор за Овенот изгледа како бегство од реалноста. Овој огнен знак својот идеален одмор го замислува на плажа или на базен со… Read More Одмор од соништата: Биковите сакаат луксуз, Раковите бегаат од цивилизација…

Три хороскопски знаци кои не оставаат, туку секогаш се оставени

Некои луѓе секогаш оставаат, а некои секогаш се неочекувано оставени. Ако сте во група со овие другите, веројатно припаѓате на еден од овие знаци… Близнаци Друштвени,зависни од запознавањето нови луѓе и склони кон авантури, Близнаците лесно ќе привлечат партнери, но проблемот настанува кога треба да се задржат. Бидејќи тие постојано бараат нова возбуда, близнаците честопати… Read More Три хороскопски знаци кои не оставаат, туку секогаш се оставени

Од што се плаши секој хороскопски знак во љубовните врски?

Понекогаш врските се навистина тешки за справување. Потребно е да вложите многу време, труд и трпение за врската да биде успешна. Но без разлика што правите, понекогаш е нормално да се појават сомнежи и стравови. Секој човек си има свои искуства, услови и мислења што го прават личноста којашто е. Сите овие фактори имаат важна… Read More Од што се плаши секој хороскопски знак во љубовните врски?