Идеална комбинација за брак: Овие 9 хороскопски знаци најдобро се сложуваат

Некои хороскопски знаци подобро функционираат заедно за разлика од другите. Едно истражување докажало дека одредени знаци повеќе ви одговараат од останатите. Астролозите нагласуваат дека улога играат многу важни фактори, како што се возраста и животните планови. Но ѕвездите можат да откријат дали некоја врска ќе биде позитивна и хармонична или комплицирана. Еве кои хороскопски знаци… Read More Идеална комбинација за брак: Овие 9 хороскопски знаци најдобро се сложуваат

Дневен хороскоп 25.09.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Непотребно инсистирате на лично докажување пред саканата личност. За промена, покажете повеќе суптилност и нежност во блиските средби. РАБОТА: Доколку постојат отежнати околности во деловната средина, немојте да инсистирате на своите првобитни намери. ЗДРАВЈЕ: Потрудете се да ја подобрите концентрацијата. БИК ЉУБОВ: Вашето задоволство зависи од тактиката која ја применувате. Различните ситуации во кои се наоѓате подразбираат… Read More Дневен хороскоп 25.09.2018

Дневен хороскоп 24.09.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Посветете внимание на личноста која позитивно влијае на вашето расположение. Емотивната средба ви носи двострано задоволство. РАБОТА: Постојат изненадни околности кои ве успоруваат. Некој сака да ги слушне вашите идеи. Не го барајте невозможното, прифатете го тоа што го добивате. ЗДРАВЈЕ: Добро ќе ви дојде прошетка во природа. БИК ЉУБОВ: Во друштво на саканата личност не дозволувајте… Read More Дневен хороскоп 24.09.2018

Овие два хороскопски знаци најлесно ќе ги однесете во кревет

Лицата родени во овие хороскопски знаци обожаваат сексуални експерименти и акција во кревет. Лав: Родени лидери, без проблем ќе ви дадат дознаење дека им се допаѓате. Ако почувствуваат голема сексуална привлечност, ќе ви ги покажат своите заводнички способности и ќе направат сè за да ве освојат. Кога станува збор за афинитетите во кревет Лавовите преферираат жесток… Read More Овие два хороскопски знаци најлесно ќе ги однесете во кревет

Припадничките на овие 3 хороскопски знаци често ги плашат мажите со своите силни особини

Жените што знаат што сакаат и имаат доволно голема самодоверба, кај многу мажи предизвикуваат стравопочит. Нивната надмоќ и храброст неретко им влева страв во коски на мажите, па затоа и тие бегаат од нив. Па, ако сте родени во еден од овие три хороскопски знаци, тогаш конечно ќе разберете зошто имате таков ефект на мажите… Read More Припадничките на овие 3 хороскопски знаци често ги плашат мажите со своите силни особини

Кој хороскопски знак е најдобар во кревет?

Секој хороскопски знак, со оглед на своите особини, поинаку се снаоѓа во креветот и додека некои знаковисе природни таленти, на другите баш и не им оди… 1. Терезија Луѓето родени во овој знак едноставно сакаат да им угодуваат на други, многусе сексуални и во состојба се на партнерите да им пружат анјдобар секс кој го… Read More Кој хороскопски знак е најдобар во кревет?

Астро-предупредување: Септември ќе биде најлошиот месец за овие 3 хороскопски знака

Сигурно сакате да знаете што ви предвидуваат ѕвездите месецов. За жал, на луѓето родени во овие хороскопски знаци, септември нема да им донесе ништо добро. Овен Време е да и’ дојде крајот на славата на Овните од почетокот на годината. Во текот на наредните четири месеци, на Овните ќе им биде тешко да се фокусираат… Read More Астро-предупредување: Септември ќе биде најлошиот месец за овие 3 хороскопски знака

Љубовен хороскоп за септември: Близнаците ги чекаат сериозни разговори, Водолиите непристојни предлози

Што ќе ви се случува на поле љубов во септември? Што ќе ви донесат крајот на летото и почетокот на есента? Дали нова краткотрајна авантура или стабилизирање на односите со партнерот? Овен Ако сте во врска: Ќе уживате во забавни активности со саканата личност на почетокот на месецот. Можно е понатаму да има некои несогласувања… Read More Љубовен хороскоп за септември: Близнаците ги чекаат сериозни разговори, Водолиите непристојни предлози

Најдобриот комплимент кој може да му го дадете на секој хороскопски знак

Нормално, најлесно е да му кажете на некој дека е убав/а, но најголемиот дел од знаците на Зодијакот им се радуваат на поинаков тип на комплименти. Дознајте кој е најдобриот комплимент кој може да му го дадете на секој од знаците: ОВЕН – „Ти си најсилната личност која ја познавам“. Можеби од страна изгледа дека… Read More Најдобриот комплимент кој може да му го дадете на секој хороскопски знак

Ова се трите најперверзни хороскопски знаци

Валканата фантазија и секс – скандалите не им се воопшто непознати на овие хороскопски знаци. ЛАВ Тие се горди на својата грива и никогаш не им е досадно да слушаат пофалби на своја сметка. Јасно е дека имаат самодоверба, а честопати многу добро ја оправдуваат во сексот. Иако во социјалните и деловните односи сакаат да… Read More Ова се трите најперверзни хороскопски знаци