Дневен хороскоп понеделник 12.11.2018

ОВЕН Денес ќе морате брзо да реагирате и да донесете одлука која нема да биде едноставна. Досега се двоумевте што да правите и тоа ви одземаше многу време. Амбицијата повторно ви се враќа и ќе имате желба да покажете колку сте способни. Внимавајте да не се прецените и да пропуштите вистинска шанса. Со партнерот се… Read More Дневен хороскоп понеделник 12.11.2018

4 хороскопски знаци со најсилна интуиција

Интуицијата е емоција која е силно поврзана со астрологијата и спиритуалноста. Некои знаци се поинтиутивни од другите и тоа е сосема нормално. Тие се луѓето кои се однесуваат како да имаат шесто сетило. Ова се знаците со најсилна интуиција. Рак Раковите ги чувствуваат сите работи многу длабоко. Иако не се свесни секогаш што точно да… Read More 4 хороскопски знаци со најсилна интуиција

Среќен дневен хороскоп – Среда (07.11.2018)

Овен  Некои од вас ќе бараат дополнителни објаснувања. Од долгите врски ќе се појави потреба за искрен разговор на чуствителни теми во кои потешко остварувате компромиси. Но љубов нема да ви недостасува. Партнерот ќе ве поттикне на планирање на иднината на вашата врска. Бик Ќе морате да превземете нешто посериозно, да се организирате како самите… Read More Среќен дневен хороскоп – Среда (07.11.2018)

Хороскопските знаци и парите: Лавовите трошат, јарците брзо се збогатуваат…

Некој сака многу да троши, некој штеди за црни денови, трети пак разумно располагаат со буџетот, други пак и не се грижат за финансиите- откријте какви се луѓето со парите според нивниот хороскопски знак. Овенот заработува пари, но во склад со тоа, вложува големи напори за да ги оствари своите материјални цели. Силата на неговиот карактер… Read More Хороскопските знаци и парите: Лавовите трошат, јарците брзо се збогатуваат…

Риби и Рак, Девица и Бик: Ова се шесте најмоќни љубовни комбинации во хороскопот

Ова се 6 комбинации во хороскопот кој создаваат најубави љубовни приказни: Вага и Скорпија Вагите и Скорпиите се одлични пријатели, но и партнери во љубовта. Вагите уживаат кога се посакувани, а Скорпиите се опседнуваат со оние кои ги сакаат. Вагите се советници, а Скорпиите го уживаат тоа. Заедно, тие креираат убава комбинација која ги задоволува… Read More Риби и Рак, Девица и Бик: Ова се шесте најмоќни љубовни комбинации во хороскопот

5 хороскопски знаци чии животи потполно ќе се променат во 2019 година

Хороскопот за 2019 година веќе сугерира дека следната година ќе биде година на големи промени во сите аспекти од вашите животи. За некои хороскопски знаци работите ќе се променат на подобро, додека пак за некои хороскопски знаци работите ќе се движат во надолна линија. За овие 5 хороскопски знаци некои работи можеби никогаш нема да… Read More 5 хороскопски знаци чии животи потполно ќе се променат во 2019 година

3 хороскопски знаци кои не можат без сeкс

Тие се познати како богови на сексот. Ништо не им е чудно и не умеат да кажат “не”. Ви ги претставуваме трите хороскопски знаци, кои едноставно не можат да живеат без секс. Шкорпија Кога станува збор за љубовта, страста и сексот, Скорпионите секогаш се присутни и го имаат главниот збор. Тие се алфа и омега… Read More 3 хороскопски знаци кои не можат без сeкс

Кариерата пред се: Овие знаци рушат се пред себе да го стигнат ВРВОТ на нивната кариера?!

Не велиме дека тие не се способни за љубов и сериозни односи, но за тоа да го постигнат веројатно би требало да вложат многу време и напор. Нивниот ум е постојано на работа ако го работат она што го сакаат, така што не можат да пронајдат простор за било што друго, па дури ниту за… Read More Кариерата пред се: Овие знаци рушат се пред себе да го стигнат ВРВОТ на нивната кариера?!

12 факти за најмоќната жена во Зодијакот

За Шкорпиите може да се каже дека се затворени, мистични и делуваат недопирливо. Сепак, никој како шкорпиите не ги чувствува луѓето и вибрациите околу себе, а за тоа ќе признаете треба повеќе енергија, затоа не замерувајте им на тоа. Доколку таа ве засака, можете да се опуштите затоа што таа љубов е безгранична и тешко… Read More 12 факти за најмоќната жена во Зодијакот

Хороскопски знаци кои не се плашат од неверство

Не сте сигурни дали ве изневерува? Ѕвездите го знаат одговорот. Секако дека не се сите од наведениве знаци неверни, но треба да ги имате предвид овие комбинации. Овен и Бик Овенот и Бикот многу се привлекуваат меѓусебно, па затоа тие на прв поглед се одличен пар. Меѓутоа, огнениот Овен не е ни приближно толку верен… Read More Хороскопски знаци кои не се плашат од неверство