Бифтек во сос од домати

Posted by & filed under ЗДРАВА ХРАНА.

Потребни состојки: – 4 шницли од бифтек по 200гр – лажица масло – 30гр путер – сол – бибер За сос: – 4 мали домати (може и домат од конзерва) – 30гр путер – сол – лук и кромид (во прав) – риган – шеќер – 100гр павлака Начин на подготовка: Шницлите премачкајте ги со… Read more »

Шницли од бифтек со рузмарин

Posted by & filed under ЗДРАВА ХРАНА.

За овој вкусен деликатес ќе ви бидат потребни: Состојки: – 750 гр бифтек – 2 мали главици виолетов кромид – 150 гр горгонѕола – 5 големи лажици павлака за готвење – половина чаша бело вино – 2 гранчиња рузмарин – брашно – 50 гр путер – мускатно оревче – сол и бибер Подготовка: Излупете го… Read more »